Wpis z mikrobloga

@pogop: Nie ma chyba ogólnego przepisu, który by mówił coś na ten temat - trzeba sprawdzić, co mówi na ten temat MPZP, a jeśli go nie ma, to chyba najlepiej podpytać w lokalnym urzędzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Świta mi jedynie taki przepis z prawa wodnego, że nie możesz odciąć przejścia wzdłuż rzeki i twoje ogrodzenie może się zbliżyć do niej na maksymalnie 1,5m
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Hans_Trans: i tak spędzam tam całe lato w małym domku letniskowym.
@Metta: nie grożą, teren zalewowy jest gdzie indziej, a poza tym po mojej stronie jest wysoki brzeg.
@kartofel: nie przeszkadzają i jeszcze nie zdarzyło się, żeby chcieli robić desant.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@aksal89: no nic, udam się do gminy i popytam. Te 1,5 metra to niestety prawda. Siedzisz sobie, relaks, piwerko, grill, a tu ci się wędkarz wpieprza XD
  • Odpowiedz
@pogop
@aksal89 w tej chwili nie można się budować w odległości bliższej niż 100 metrów od linii brzegowej chyba że plan zagospodarowania przestrzennego stanowi inaczej. Jeżeli nie ma planu to 100 metrów. Dlatego działki z linią brzegową i planem są tak cholernie drogie.

Ewentualnie możesz remontować istniejący stary budynek, który stoi w mniejszej odległości ale musisz zachować linię fundamentów.
  • Odpowiedz
@posrednik_nieruchomosci: z tego co widzę na BIP, to nie ma planu dla tej działki co oznacza, że zbudowanie czegoś nowego raczej nie będzie możliwe, bo jedyny dobry grunt pod budowę jest za blisko rzeki. Nie wiesz czasem czy można wystąpić o plan, gdy nie jest się właścicielem działki?
  • Odpowiedz
@pogop nie można. Zmiana planu to kilka lat walki z urzędem, także powodzenia. W BIPie najczęściej nic nie ma, najlepiej udać się do Gminy i zapytać na miejscu czy jest tam plan. Względnie możesz wysłać mi województwo, powiat, obręb i nr działki to rzucę okiem.
  • Odpowiedz