Wpis z mikrobloga

Nie wytrzymam. Fora specjalistyczne kobiet to jest jeszcze większa porażka, niż fora sportowców. Chcę ufarbować włosy henną. Dodaję się na grupie facebookowej, czytam milion stron regulaminu, polecanych blogów i instrukcji jak to zrobić... Nic nie rozumiem, bo wszędzie jest napisane coś innego. Na jednej stronie jest żeby użyć cytryny i odżywki, na innej że pod żadnym pozorem. Na filmiku ktoś używa odżywki i jest spoko.

Proszę o pomoc bo nie wiem jak to zmieszać, w jakich proporcjach, ile tego użyć, ile bezpiecznie trzymać i czy jak mam ciemne włosy farbowane tradycyjną farbą to stary pigment mi zejdzie i będę musiała od nowa budować kolor. Czy odżywka którą mam w domu jest ok? Zwykłe rady na początek dla osoby która nawet nie wie czy potrzebuje 100 g czy 500 g czy łyżeczkę. Chociaż przykładowo.
No i kwestia tego, że jest napisane " zakwaszone czerwoną herbatą" ale nie wiem czy parzoną czy suchą, czy macerowaną. No nic nie rozumiem. Proszę żeby ktoś mi pomógł.

"Przeczytałaś wszystko? No jak nie rozumiesz to ja nie mogę Ci odpowiedzieć, każdy musi robić po swojemu i nikt Ci nie da złotego środka. W ogóle to czemu chcesz to mieszać z X skoro tak się nie robi. Poczytaj tego bloga. Jest napisane że tak się robi? Bo to stary artykuł, poszukaj nowego."

Walić to. Tym sposobem zmarnowałam 3 dni na zastanawianie się jak to zrobić i ostatecznie nie wiem jak to zrobić. Jest filmik na yt fajnej dziewczyny, która pokazuje w prosty sposób, ale ponoć tak nie można. Potem zdziwienie że dziewczyna która ma styczność po raz pierwszy z takimi rzeczami jest zniechęcona, bo wyjadaczki które czytają o tym 5 lat są zwyczajnie niemiłe.

#wlosy #fora
  • 9
@daddyissues_: Możesz zrobić nawet całą hennę, jaką masz, na raz, bo potem hennę można sobie spokojnie zamrozić, jak wyjdzie ci za dużo.

Przede wszystkim masz już kupioną, czy dopiero będziesz kupować? Bo jak będziesz kupować, to najlepiej kup taką już z dodatkami, którą trzeba tylko zmieszać z wodą i wyjebongo.
@sillygiraffe A masz jakiś przykład? Bo chciałam kupić czerwoną Orientanę, głównie dlatego, że jest w drogerii 100 m ode mnie( ͡º ͜ʖ͡º) Ale są dostępne 50 g i 100 g, a dziewczyny na forym dodawały do tego żurawinę i czerwoną herbatę.
@lubie_ogorki_kiszone No właśnie dokładnie ten film obejrzałam i ponoć nie można robić z odżywką przy pierwszej hennie i to jeszcze na włosach farbowanych wcześniej chemicznie bo robi dziury. Na filmie wydaje się mega proste a tam laski dodają buraki, wodę, cytrynę i zioła.
@daddyissues_ no dobra, to po pierwsze jaki chcesz kolor? I jaki chcesz osiągnąć? ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i jaki masz teraz. Na początek dobrze pisały że nie ma co kombinować za dużo bo pierwsza i tak dość szybko się wyplukuje, ale dobrze wiedzieć do czego dazysz by wybrać henne i zakwaszacz :)