Wpis z mikrobloga

@mazicz: wcale nie jest jakos super w uk. W polszy mozesz zyc na podobnym poziomie bez problemu takze ¯_(ツ)/¯ Ale znajda sie malkontenci ktorzy powiedza ze to niemozliwe bo tam kola kosztuje jeden funt a tutaj 5 zlotyh so ¯_(ツ)
@mazicz: NiN wyrabialem 15lat temu - wygladalo to tak ze po rejestracji szedlem na spotkanie z uzednikiem ( jakies 20min kilka pytan ) pokazalem mu swistek od szefa o zatrudnieniu i chyba jakis rachunek na adresie gdzie mieszkalem. Nie bylo najmniejszego problemu - ludzie dalej przyjezdzaja i pracuja wiec musza wyrabiac NIN z tego co pamietam masz na to jakis czas chyba 3miesiace jednak co do tego moge sie mylic.
@mazicz: Zycie jak zycie - w kazdym kraju na swoj sposob jest fajnie i #!$%@? za razem... Licz sie z tym ze wynajem jest drogi na zycie bedziesz wydawal wiecej niz w Polsce mowie tu o mieszkaniu.
Gdy przyjechalem do UK znalazlem prace jako barman w restauracji - dostawalem chyba 5.25£ na godzine srednio pracowalem 38-42h tygodniowo + napiwki ze stolikow dzielone miedzy kelnerow i barmana. Dawalo mi to zarobki tygodniowe
@Silvervend: Nie. Nie porownuje tego w ten sposob. Nie interesuhe mnie rowniez gadanina, ze w uk na magazynie masz godne zycie. Wychodzi to zwyczajnie z lenistwa bo na magazyn wpuscisz malpe i nawet taniej wyjdzie bo wystarczy placic w bananach.
@01100011011010000110000101101101: Sure ale jak z oplatami? Ja mieszkaja w de zarabialem "oszalamiajace 15 butelek coli na godzine" a co z tego jak placilem za mieszkanie 950€ + oplaty + podatki
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mazicz: UK nadal jest członkiem Unii Europejskiej ciężko więc żeby robiła jakiekolwiek problemy w rejestracji obywateli UE którzy wg obowiązujących traktatów mają prawo tak mieszkać

@vasco_da_gama: problemów nie robią, ale czas oczekiwania to 2 miesiące xD