Wpis z mikrobloga

Jeżu Mirki, właśnie się dowiedziałam, że w ramach jednego z przedmiotów na moim kierunku (chemia i toksykologia sądowa) pójdę za 4 tygodnie na sekcje zwłok. Jedno z moich „zawodowych marzeń” się spełni.

#studbaza #chwalesie
  • 68
  • Odpowiedz
  • 29
@Kinja A wiesz jak fajnie prowadzący panikuję jak się go utnie skalpelem który wcześniej był w trupie?
Nie podpuszczam, ale warto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@hotpizza: Ja tak samo. Zazdrościłam ludziom po licencjacie z mojego obecnego kierunku, że tego doświadczyli; a teraz i ja się w końcu dowiem jak to wyglada na żywo.
  • Odpowiedz
@Kinja: Tylko pamiętaj


- Zaczniemy od podstaw autopsji. Tutaj są dwie rzeczy najistotniejsze. Po pierwsze - musicie państwo pokonać swoje obrzydzenie. Proszę popatrzeć...
I wetknął palec w tyłek trupa, wyciągnął i oblizał.
- A teraz każdy z was po kolei!
Studenci z bladymi twarzami podchodzą do zwłok, ale robią, co kazał profesor. Kiedy skończyli wykładowca mówi:
- Po drugie, powinniście państwo popracować nad spostrzegawczością. Włożyłem palec wskazujący, ale oblizałem środko
  • Odpowiedz
@Kinja A to niedobrze. Znaczy dobrze, ale się nie pośmiejesz ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@WyczesanyCzesiek Jedni lubią skakać ze spadochronem, drudzy latać na lotni, a trzeci grzebać w trupach, co w tym złego gdy to legalne? Rozumiem że patolog sądowy to też dla Ciebie #!$%@?. Kim jesteś z zawodu kumplu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kinja: pozdro z medycyny gdzie mialem trupy caly rok na pierwszym roku i przez miesiac na trzecim i bede mial jeszcze w przyszlosci. i nie oczekuj zbyt wiele bo sie rozczarujesz. to nie jest tak fajne jak na filmach z dr G. szczegolnie jak jest 30 osob zgromadzonych w okol jednych zwlok i nic nie widac. a i jak bedzie mial wielotorbielowatosc nerek to moze pryskac. no i fajnie by bylo
  • Odpowiedz
@tomislawniepelka: Ja się doskonale domyślam, że to nie będzie takie "wow" jak nastawiają przeciętnego człowieka na to seriale; ale mimo wszystko cieszę się, że dane mi będzie tego chociaż trochę doświadczyć, bo zawsze mnie to strasznie ciekawiło.
  • Odpowiedz