Wpis z mikrobloga

Nadszedł moment na zaczęcie przygody z lotniczymi SB ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kupiłem używanego Logitecha Extreme 3D Pro (jeszcze 1337 brakuje w nazwie xD) i spędziłem z 2 h na jego konfigurowaniu. Jakie macie rady dla początkującego? Chodzi mi głównie o wybór nacji. Gdzieś przeczytałem, że lepiej nie zaczynać Japońcami, bo uczą złych nawyków, więc polatałem (porozbijałem się) wczesnymi BR-ami Brytoli, Niemców i Rusków. Najwięcej czasu spędziłem w Spitfire'ach, bo na RB dobrze mi się nimi gra. Byłem załamany, bo przez problemy z utrzymaniem celownika na celu nie udało mi się zestrzelić ani jednego bota w locie testowym, nie mówiąc o graczach. Przed chwilą z ciekawości poleciałem kilkoma Japończykami i było cudownie. Taka stabilność i precyzja w celowaniu, że aż chciało się więcej. To normalne, że do innych samolotów mój skill był niewystarczający a u J. dawał radę?
#warthunder
  • 8
@Morderczy_Morszczuk: Próbowałem latać SB na joysticku i okazało się to bez sensu, bo dostaniesz w tyłek od tych, co mają mouse aima bo graja na myszce. O ile ślimaki nie wprwadzą bitew tylko na joystickach to granie na joyu nie daje frajdy (prynajmniej mnie)
@groovyK: A Ty grałeś SB na Joyu czy tak sobie teoretyzujesz? Bo ja grałem i wiem jak było - i odpuściłem. Na SB też masz mouseaim, który BARDZO pomaga szczególnie w utrzymaniu krzyża na celu.

Zobacz na ten post:
https://forum.warthunder.com/index.php?/topic/348589-joystick-vs-mouse/

Dla mnie latanie na joyu w WT jest po prostu bez sensu. No chyba, ze jest jakaś opcja o której nie wiem, która niweluje tą różnicę między myszowymi a joystickowymi i
@Morderczy_Morszczuk: Spitfire jest czuły na wychylenie plus zbyt szybkie ruchy przewracają go na plecy. Łatwo o przeciągnięcie, mimo że jest całkiem zwinny. Zwiększ 'Nonlinearity' - nieliniowiość? na osi 'Pitch'- ster wysokości. U Brytyjczyków sprawdź sobie Typhoona albo jakiś dwusilnikowy ciężki myśliwiec. Te samoloty są dużo bardziej stabilne. Japońskie Zera to 'easy mode'..
@gregor40: ergonomia jest chyba lepsza na dżojstiku jednak moim zdaniem. Bez bajerów do rozglądania, to domyślnie NumPad i
@Morderczy_Morszczuk: Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz: trymy. Ja mam skonfigurowane tak że w układzie WASD na klawiszach, po przyciśnięciu dodaje lub odejmuję 1%. Będzie ci łatwiej latać, bo cała idea trymów, to to że nie musisz siłować się z drążkiem jak chcesz lecieć prosto..