Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dobra, możecie sie ze mnie śmiać i w ogóle to jest pierdoła, i nawet nie myślałam, że to może byc problem, ale ja sie witam z ludźmi po prostu cześć i tyle, no chyba że kogoś widze pierwszy raz to podanie ręki. jestem introwertyczką i nie mam w ogóle potrzeby by rozdawac całusy, nawet tym, których znam i lubię. Natomiast dwa razy miałam taką sytuację, że ludzie to odbierali źle, jednemu chyba się zrobiło smutno (to była jakby randka, ale przeciez to prawie obca osoba, znana od paru tygodni) a drugi, mój kolega skomentował, że to dziwne, a ostatnio nawet wrecz wściekły rzekł "ty sie nie umiesz normalnie przywitac" ale z nim czasem sie przytulam na dzien dobry, teraz sie widzieliśmy po długiej przerwie i się odzwyczaiłam, to jest ekstrawertyk, rozdaje całusy i przytulasy. I nie wiem czy to jest jakieś faux pas jak ktoś leci z całusem a druga osoba tak sie nie wita, czy ta druga osoba powinna mimo braku poczucia komfortu zrobic to samo? Ja juz nie wiem, czy wszyscy na tym świecie sie witaja całusami? Tylko ja nie? Jakoś nigdy o tym nie myślałam, ale widzę, że to sirious problem. I teraz tak z czysto logicznego punktu widzenia, przeiceż to że z kimś widzimy to chyba znaczy, że sie lubimy i cześć nie powinno być jak jakaś obelga, zimne przywitanie. Cześć jest bezpieczne, bo nie ryzykujemy, że wepchniemy sie komuś w sferę komfortu, dlaczego świat tak nie robi? to znaczy ja robię #savoirvivre #ludzie #dzien dobry #czesc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: podstawową zasadą savoir vivre jest postępować tak aby inni w naszym towarzystwie czuli się dobrze. Nie rozdajesz całusów dlatego że sprawia Ci to przyjemność, ani dlatego nie robi tak Twój kolega. Pocałunek na przywitanie jest formą wyrażenia sympatii, najwyraźniej takie normy panują w Twoim towarzystwie więc odstępstwa od niej są nietypowe. Zwłaszcza że tak się witałaś z tym kolegą od pewnego czasu, a nagle przestałaś. Jego zdziwienie jest całkowicie uzasadnione.