Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, nie wiem co robić. Dostałem propozycję #praca jako support it dla firmy obsługującej metro w Radomiu, natomiast jestem ze #szczecin i musiałbym zmienić miejsce zamieszkania. Płacić mają na start 4,5k, teraz mam 3k.
Co byście zrobili na moim miejscu?

#pracbaza
  • 19
  • Odpowiedz
zalezy co cię trzyma w Szcz,
pomijając delikatne kwestie jak ludzie których znasz, mieszkasz na swoim czy wynajmujesz? Jeśli kupiłeś i spłacasz kredyt - ciężko będzie się przenieść, jeśli z rodziną - kwestia wyboru i przyzwyczajeń, nie widzę dużych przeciwwskazań, a jeśli wynajmujesz to śmiało. Najwyżej zmienisz pracę, lepiej nie myśleć że zostaniesz gdzieś na stałe bo różnie bywa.
  • Odpowiedz
@rwski: wg mnie błędem był kredyt, bo zero elastyczności. Jak ci nie szkoda to wynajmij i wyjedź. Przy zwykłym wyjeździe będziesz miał dwa mieszkania do utrzymania + kredyt. Policz czy to ci sie w ogóle opłaca. Możesz też sprzedać mieszkanie i spłacić kredyt.
  • Odpowiedz
  • 2
@rwski: mieszkanie na kredyt niczym cię nie trzyma. Kwestia tego tylko czy jesteś człowiekiem który nie tylko chce się przeprowadzić do innego miasta ale też będzie chciał tam zostać. Ja się przeprowadzałem do wielu miast. Berlin, Warszawa, Poznań, Wrocław. Jednak w żadnym z nich nie żyło mi się tak dobrze jak w Szczecinie. Mimo, że tamte miasta dawały mi większą możliwość rozwoju to nie było dla mnie aż tak ważnym priorytetem
  • Odpowiedz
@rwski: o tym mendo, nie doczytałem jaka firma i się rozpisałem z życiowymi radami xd masz szczęście że nie mam co robić w pracbazie xd w spoilerze masz moją życiową mądrość, jak już się zacząłem produkować xd

  • Odpowiedz