Wpis z mikrobloga

Mirki, właśnie spłaciłem ostatnią ratę za telefon, z ciekawości pobrałem sobie raport BIK, gdzie niegdyś miałem wszystko na zielono, a dzisiaj... score 58/100 (nisko) i suma zaległości 1 PLN, nigdy nie spóźniłem się z żadną spłatą więcej niż 5 dni, okazało się jednak, że to odsetki od nieterminowych spłat (czyli kwestia tych właśnie kilku dni), gdybym dostał o tym info to przecież bym tą złotówkę uregulował już dawno, a ona tam się pewnie zbierała od miesięcy. Zadzwoniłem do Credit Agricole, u których miałem raty i babeczka powiedziała mi, że faktycznie naliczyli sobie złotówkę i żebym ostatnią ratę zapłacił po prostu o 1 PLN wyższą, tak zrobiłem. Czy mój score podskoczy, czy mogę tą #!$%@?ą złotówkę jakoś wyczyścić? Akurat teraz to dla mnie bardzo istotne, cała moja historia od lat na zielono, a tutaj takie gówno nagle... Z góry dzięki za fachowe odpowiedzi osób, które może się na tym znają lub były w podobnej sytuacji!

#kredyt #banki #bankowosc #bik
  • 5
@zomerstm: W miarę szybko to poszło? Coś tam poczytałem i obawiam się, że to trochę moja wina, faktycznie nie zawsze płaciłem tego drugiego dnia miesiąca, ale gdyby mnie tylko ktoś poinformował, że im się za to należy niecały złocisz i w BIK'u będzie gnój to bym przy pierwszej możliwej okazji uregulował.
@krzycho-docente: tutaj przyznam, że dobry miesiąc czekałem. Aczkolwiek, dziwne, że Ci ta 1 zł rozwaliła ranking w BiK tak mocno, bo ja miałem w historii 5 lat jednego kredytu pełno spóźnień i nie było z tym problemu (do 30 dni to chyba nie ma straty punktów), dopiero ostatnia rata im się nie rozliczyła prawidłowo, bo ktoś nie zaklikał i ona wygenerowała problem. Jesteś w trakcie załatwiania kredytu? Porozmawiaj z doradcą -
@zomerstm: właśnie w tym problem, nigdy nie spóźniałem się więcej niż 5-10 dni i wszystko było na zielono, a ta 1 zł została naliczona jako nieterminowa spłata już od 90 dni, czyli nieopłacone odsetki karne, nikt mnie nawet nie poinformował że je mam, dopiero teraz zadzwoniłem i babka mówi - aa no faktycznie, proszę zapłacić ostatnią ratę o złotówkę więcej i będzie git...