Wpis z mikrobloga

#youtubemusic #youtube #spotify #tidal #streammusic #muzyka

Dostałem maila od Youtube ze wypuscili apke ze streamingiem muzyki. Nie byłbym sobą gdybym nie sprawdził. Krótka zestawienie plusów i minusów ode mnie. Zacznę od plusów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+ intuicyjna apka zbliżona wyglądem do zwykłej apki Youtube (ios here nie wiem jak andek)
+ możliwość odtwarzania muzyki w tle (po zapłaceniu)
+ bardzo duży plus za możliwość odtwarzania praktycznie wszystkiego co jest na youtube. Daje to bardzo duży dostęp do muzyki którą wrzucają na youtube sami artyści.
+ jakościowo muzyka nie odbiega od spotify czy tidala. (Słuchałem w warunkach miejskich na słuvhawkach apple i w domu na senheiserach)

Pora na minusy ( ͡ ͜ʖ ͡)

- słuchanie w tle po zapłaceniu. A mogli zrobić jak np spotify i w darmowej wersji wrzucić reklamy i puszczać losowo piosenki z albumów i dać nam rozkosz słuchania youtube w tle.
- cena. 20zł to cena promocyjna, regularna to 25zł (pic rel w komentarzu), a więc drożej niż konkurencja
- spóźnili się jakieś dwa lata. Cały czas porównuję do spotify którego używam na codzień i wydaję mi się, że funkcjonalność youtube music teraz to spotify 2 lata temu.
- sama apka mimo, że dostała już plusa dostanie też minusa. Odnoszę wrażenie, że jest napisana jak dla dziecka. Ogromny tekst, duże ikony, mało się mieści na ekranie (ponownie ios here)

Podsumowując. Odnośnie apki myślę, że warto sprawdzić samemu. Mam 4calowy ekran z wyboru i może to dlatego tak wygląda, jednak spotify ułożył to wszystko jakoś normalniej.

Czy będę korzystać? Raczej nie biorąc pod uwagę większą cenę i mniejszą (na ten moment) funkcjonalność tylko dla tych kilku/kilkunastu utworów których nie ma na spotify. Od tego mam zwykłego youtube.

W mojej ocenie największa ilość klientów premium to będą osoby które wcześniej nie miały styczności z płatnym streamingiem.

Apki na pulpit nie testowałem bo też mija się to trochę z celem kiedy mam youtube, jedynie kwestia reklam
Pobierz Marynasz - #youtubemusic #youtube #spotify #tidal #streammusic #muzyka 

Dostałem mai...
źródło: comment_sV5yAvBkpIIbeP5bh2TEBFSuRKbYpOUz.jpg
  • 9