Wpis z mikrobloga

@Piottix: Potwierdzam, jest #!$%@?. I przysięgam, że 15 lat temu (gdy ponoć była niezdatna do picia) była lepsza w smaku. Tyle dobrego, że przynajmniej od jakiegoś czasu nie #!$%@?, bo bywały dni, że tak #!$%@?ła chlorem, że miałem wrażenie, że pompują w wodociągi wodę z basenów na ROSiR-ze.
@Piottix: Żeby pić kranówkę to mam filtr na dojściu wody i filtr w kuchni taki czajnik. Kilka lat już tak żłopię. Raz był jakiś problem, bakteria czy coś, woda niezdatna do kąpieli - ogłoszenia nawet w mediach nawet krajowych. Zanim się dowiedziałem to 2 tygodnie piłem jak zawsze i nic mi nie było. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wkurzała mnie góra butelek po wodzie którą kupowałem.
Tylko przefiltrowana woda z kranu! Po co zużywać tyle plastiku i wydawać pieniądze na wodę, która leci nam z kranu? Rzeczywiście, nie wszędzie w Polsce jest dobra woda. Ale lekarstwem na to jest po prostu dobry filtr. Dzbanki są w porządku, ale trzeba często wymieniać wkłady. Polecam odwróconą osmozę pod kran albo systemy ultrafiltracji, jeśli ktoś nie ma miejsca na zbiornik albo po prostu mało miejsca w kuchni (np. takie urządzenie https://www.ecoperla.pl/filtry-do-kuchni/slimline-pou/).