Wpis z mikrobloga

Jestem osobą generalnie wierzącą, która Miłosierdzie Boże odkryła niedawno. Dzisiaj podczas przeglądania jutubaa trafiłam na ten film. Szczerze mówiąc-masakra to co zobaczyłam. Kościół,w którym z jednej strony są dobrzy ludzie, których poznałam, a z drugiej strony tyle patologii i ukrywanie za wszelką cenę tego zamiast przyznać się "tak zgrzeszyliśmy" jak człowiek. To jest niszczenie Kościoła od środka ale i unikanie odpowiedzialności. A co do samej treści najgorsze dla mnie były wypowiedzi tych księży jednego na początku w czasie spotkania z panią Anną i tego nieżyjącego Cybuli. To było po prostu odrażające. Całe to unikanie odpowiedzi też. Oczywiście sam redaktor jak na końcu jest podane w e-mailu(w opinii episkopatu) bezstronny pewnie nie jest,ale nie zmienia to faktu, że odwalił kawał dobrej roboty a hierarchowie dla dobra ludu i instytucji powinni wziąć odpowiedzialność za czyny swoich kapłanów a nie zamiatać pod dywan i udawać, że jest dobrze. Bo jest źle. Diabeł jakąś furtką wkradł się do Kościoła. A oni nic. To świeccy mają więcej siły by mówić. A ofiarom współczuję z całego serca. Wyobrazić sobie to byłoby straszne a przeżyć? Nie wyobrażam sobie tego. Trauma na całe życie! Szacunek za odwagę!!! Powiedzieli to co musieli przekazać choć zniszczyło im to życie-to co się stało ileś lat temu. Tak trzeba. Precz z pedofilią i czynami pedofilskimi. Mimo wszystko jednak ja Kościołowi daję szansę i chcę poznawać Jezusa, ale jest mi bardzo przykro, że wspólnota w której jestem ochrzczona i do której przychodzę co dzień i co niedzielę w swoich szeregach ma ludzi, którzy już dawno powinni siedzieć w kryminale lub powinni byli. Gdyby oni chociaż szczerze żałowali, ale gdzie no skąd. Może tylko ten jeden na początku żal wyraził, chocisż tekst o pocałunku dłoni w całej tej sytuacji był wysoko niestosowny. Lecz Bóg tylko zna ich serca i przyszłość, może nie nam oceniać. Jednak oglądając to czułam u tych ludzi i widziałam jedynie ironię,kpinę i pustkę. I kończąc mój wywód- "Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza a za złe karze"- mówi jedna z prawd wiary chrześcijańskiej, katolickiej. I to On tę sprawiedliwość wykona.
A sam twór bracii Sekielskich godny polecenia.
#tabu #tylkoniemownikomu #youtube #kosciolkatolicki
m.....a - Jestem osobą generalnie wierzącą, która Miłosierdzie Boże odkryła niedawno....
  • 7
"Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza a za złe karze"- mówi jedna z prawd wiary chrześcijańskiej, katolickiej


@madiksa: niby spoko ale skoro jesteś osobą tak bardzo wierzącą to wyobraź sobie przyjmowanie sakramentów od takich osób, spowiedź też musi fajnie wyglądać. Ja osobiście czuje potworne obrzydzenie KK w tym momencie. Jeżeli sprawa ucichnie to chyba zostawię KK bo to nie ma sensu. Nie będzie mi klecha mówić jak mam żyć
@michok1984: KK zawinił tu mocno i ludzie nie widzą autorytetu w nim w wielu przypadkach co nie dziwi, ale myślę że oprócz pedofilów i skrzywieńców wszelkiej maści są tam dobrzy ludzie ale tego się nie pozna jak się nie ma rozeznania. Potem człowiek czuje się dziwnie, że on nic nie robi a tu "z ambony ocenia" człowiek, który dawno powinien być w pace a nie na wolności i odchodzi. W sumie
są tam dobrzy ludzie ale tego się nie pozna jak się nie ma rozeznania


@madiksa: zgadzam się w 100% tylko, że oni powinni byc krystalicznie czyści w miarę możliwości. Nie da sie tego wykluczyć w 100% ale jeżeli nagle się okazuje, że biskupi również byli w to uwikłani to ręce człowiekowi opadają.

mimo wszystko i że to nie ksiądz zbawia a Jezu


@madiksa: zgadzam się tylko, że to ksiądz udziela
@michok1984: To jest w 100% prawda. Idąc na tak ważny urząd muszą być czyści jednak tu wchodzą ludzkie porażki i słabości z którymi nikt nie chciał walczyć co jest zadziwiające. A otrzymać sakrament od pedofila to jest smutna świadomość, tu ci się nie dziwię że nie chciałbyś tego, ale mi pomaga świadomość, że Bóg ich oceni chociaż sama takich ludzi wolałabym unikać na kilometr. Jednakże szanuję twoje zdanie i rozumiem. Dobrego