Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was ma firmę której niektórzy klienci płacą np w USD? Jak organizujecie przewalutowanie tak by to było jak najbardziej korzystne dla tej waluty? Polecacie jakieś konta do przyjmowania wpłat w tej walucie? Nikt chyba nie bawi się w Revoluta czy jednak zdarza się?
#finanse #firma #banki #dolar
  • 11
@Mike767er: mBank + kantor walutowy, po jednym telefonie do ich działu walut dadzą Ci kursy niemal identyczne jak na cinkciarzu, ale musisz dostawać ponad 3-4k USD na miesiąc. Pamiętaj też o opłacie za przelew USD, która w większości banków wynosi 50 USD i dzielona jest na odbiorcę i nadawcę po równo.
@Wernher_von_Braun: @Mike767er: Telefony jakieś? Dodatkowe kroki z przewalutowaniami? To już lepiej faktycznie Revolut for Business i masz rachunki własne w takich walutach jakie chcesz, tak samo też rachunek polski więc przelewy idą sprawnie, przewalutowania w Revo są po stawkach prosto z rynku. Ale robisz sobie je np transferując na rachunek polski (też w Revo) np zbiorczo jeśli chcesz a dostajesz płatności na normalne rachunki walutowe. Druga strona nawet nie musi
@Saeglopur: Ja osobiście korzystam i z Revoluta do mniejszych i z banku i do obsługi większych, regularnych kwot w USD. Dla mnie znacznie sprawniejszy w obsłudze większych kwot jest mKantor. W apce mBanku wymienisz walutę nawet szybciej niż w Revolucie - sprawdzone :) Telefon robisz tylko jeden, gdy zakładasz mKantor żeby obniżyli Ci spready i te zostają już na zawsze. W innych bankach są już podobne rozwiązania, Revolut pod tym kątem
@Saeglopur: @Wernher_von_Braun: @DragonEW: Dzięki, sorry w ogóle że bez przygotowania wszystkich ofert pytam, ale zdziwiła mnie ta opcja i chciałem rozeznać się w rynku korzystając z Waszych doświadczeń, a w głównej pracy mam chwilowo tyle do roboty, że czasowo trudno ogarnąć sprawdzanie kilkunastu ofert i czytanie regulaminów wszystkich banków.

W każdym razie myślę, że jeśli Revolut i mkantor się sprawdzają to wstępnie pójdę w tą stronę, a na razie