Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy.
Jestem tu już długo ale pierwszy raz pisze i zwracam się do Was i pomoc.
#!$%@?łem i to tak że mam ochotę zapaść się pod ziemię. Dałem się #!$%@?ć na 2klocki przez olx. Chciałem mojemu rózowemu na prezent kupić telefon ale stało się, kasa poszła, konto na olx usuniete, wiem, wiem idiota ze mnie totalny. Człowiek uczy się na własnych błędach. Mnóstwo pozytywnie zakończonych deali z olx uśpiło moją czujnosc. Dostalem imei który zweryfikował mi znajomy z play, wszystko wyglądało legitnie, upieral się na odbiór osobisty ale nie byłem w stanie jechac na koniec Polski.. Nie liczę zbytnio na odzyskanie tych 2k bardziej zalezy mi żeby znaleźć tę larwę która żeruje za czyjeś zarobione pieniądze.
No i gdy wysyłała mi zdjęcia przedmiotu na jednym z nich był dymek z messa z jakąś dziewczyną która musi być jakaś znajomą. (na ogłoszeniu ofcors nie było kontaktu fb ani nazwiska telefonu chyba też nie) czy jest jakaś szansa dowiedzieć się co to za laska z tej miniatury?
Of cors sprawa zgłoszona do banku mojego jak i banku "oszusta" a po robocie idę na policjo.
Jedyne co mam to pewnie fałszywe dane osobowe no i rachunek bankowy który po wrzuceniu w neta wskazuje Millenium Gdańsk. Coś jeszcze można zrobić?
#olx #wykopefekt #policja #oszukujo
Vilhelm - Cześć Mirasy.
Jestem tu już długo ale pierwszy raz pisze i zwracam się do ...

źródło: comment_ed2c9Ad4xhKakSWn3ot3a1bC25AD7qrc.jpg

Pobierz
  • 17
@Vilhelm: 1. Idź na policje. (rozumiem ze to już zrobiłeś)
2. Czekaj
3. Policja się zgłosi do Ciebie. Pojedziecie do banku Millenium.
4. Policja poprosi o dane właściciela konta.
5. Bank powie "nie, proszę nakaz"
6. Policja powie "ok", skierują sprawę do prokuratury o wystawienie nakazu uchylenia tajemnicy bankowej.
7. Czekasz.
8. Policja z nakazem uda się do Banku,
9. Bank daje dane właściciela
10. Policja go ma.

Teoretycznie tak to
Niestety to jest najlepsza jakość jaką mam. :(
Tak, dostałem już odpowiedzi od banków i olx że na wniosek policji będą udostepniali wszystkie dane jakie mają.
@Assassin1911: myślę że trochę uprościłeś nawet bardzo. Po złożeniu zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa i lub w zależności od jednostki przesłuchanie go w charakterze świadka podstawową rzeczą jaką należało wykonać po zarejestrowaniu tej sprawy czyli wszczęciu postępowania w sprawie o oszustwo jest z automatu po akceptacji prokuratorskiej wniosek o zwolnienie z tajemnicy bankowej. W tego typu konkretnych sprawach nie ma czegoś takiego jak pokrzywdzony udaje się samodzielnie do banku celem uzyskania
@Vilhelm: Myślę, że możesz spokojnie oczekiwać na pozytywne wyjaśnienie tej sprawy. Jeśli mogę ci tylko coś podpowiedzieć to warto nie wykasować korespondencji z właścicielem tamtego konta w korespondencji mailowej są ukryte informacje które mogą być dla nas przydatne.
@Vilhelm ja piernicze, kiedy ludzie nauczą się korzystać z olx? Tylko odbiory osobiste, face to face i zawsze sprawdza się przedmiot który się kupuje, bo olx nie ma ubezpieczenia zakupów. Nauczcie się Janusze że olx to nie allegro, tutaj nikt za was nie załatwi zwrotu. Dlatego nie szuka się okazji na drugim końcu kraju tylko w okolicy. Na tym polega olx- na zakupach w okolicy i tylko bezpośrednie transakcje, osobiście. Na olx