Wpis z mikrobloga

Właśnie ukończyłem A Plague Tale: Innocence.
Według steama zajęło mi to 25h, aż sam się zdziwiłem ;)
Aczkolwiek ja zawsze dużo czasu spędzam na zwiedzaniu i oglądaniu wszystkiego dokładnie.
Większości osób gra zajmuje jakieś 12h, co i tak jest dobrym wynikiem.

Nakręcony byłem strasznie już od pierwszego trailera i nie zawiodłem się.
Wyborna grafika, świetny klimat i wykreowany świat.
Ciekawa fabuła i fajne, nie za trudne zagadki.
Do tego ani na moment nie ma przestoju czy monotonii. Ciągle coś się dzieje, dochodzą nowe mechaniki, zwroty akcji.
Po prostu ciężko się oderwać od monitora.

Jakichś poważniejszych bugów w wersji PC nie dostrzegłem.
Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to w dosłownie kilku miejscach nie od razu było jasne dla mnie, co trzeba zrobić. Ale po kilku próbach poszło gładko ;)

Z czystym sumieniem mogę dać 9/10.
Bardzo dobrze wydane 190zł ;)

#gry #epipoleca #pcmasterrace #aplaguetale
epi - Właśnie ukończyłem A Plague Tale: Innocence.
Według steama zajęło mi to 25h, a...

źródło: comment_5BY7TfADIJJZ6g2mBvlJf7GdBKlEQi2U.jpg

Pobierz
  • 16
Jednak 190 zł to cena za duży tytuł AAA.


@MartinCh: imho to normalna cena za normalną, nową grę
sporo tytułów jest kosztuje teraz już ponad 200zł

aż zaskoczony byłem, że jest tak tania, spodziewałem się raczej ceny w okolicach 230-250zł ;)
@epi: Normalna by była za ładnie zapakowaną płytkę w steelbooku razem z jakimiś duperelami. Wiem, że ceny gier poszły w górę, ale kompletnie nie przekonuje mnie taka cena, gdy jednocześnie mogę kupić za tyle np. Rage 2 lub Imperator: Rome. Gry na długie godziny.
@MartinCh: cóż, ceny na steamie nowych gier są wyższe niż pudełkowe w Polsce ;)
mimo wszystko uważam, że gra jest warta tej ceny
gdybym przed zakupem wiedział o niej wszystko to, co wiem teraz, to nadal kupiłbym bez wahania ;)
@epi: Nie tylko na Steamie. Jak wiadomo dystrybucja cyfrowa pomija koszty tłoczni, opakowań, logistyki etc. a ceny gier digital wciąż są absurdalne. Niedawno mieliśmy doskonały przykład na wyprzedaży w Epic. Niby to taki wspaniały sklep, 12% prowizji i w ogóle, aż tu nagle wydawcy zaczęli podnosić bazowe ceny w dniu wyprzedaży lub zdejmować swoje gry ze sklepu. Doją nas na kasę. Dlatego zawsze wolę poczekać aż cena spadnie do akceptowalnego poziomu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@epi: (dla mnie osobiscie) 200 zl za 30h (nawet swietnej gry) to zdecydowanie za duzo. Ale znowuz zarabiam ile zarabiam i gram w duzo gier ktore maja spore replayability (straregie, tycoony itp). Jednakze ciesze sie ze gra Ci sie podoba i nie zalujesz zakupu.
@epi: Pograłem chwilę i po mniej niż 30 minutach gry wywaliłem z dysku na Xboxie, szkoda miejsca. Dobrze, że jest w game passie i nie musiałem za to płacić.

aż zaskoczony byłem, że jest tak tania, spodziewałem się raczej ceny w okolicach 230-250zł ;)

jakbym miał za to dać 250 zł to bym się dopiero wkurzył, daleko temu do gry AAA
@epi: to, jak wyglądała ucieczka z tym gówniarzem w połączeniu z mnóstwem niuansów, po których widać, jak bardzo ta gra jest niedopracowana i amatorska, skutecznie mnie zniechęciło
  • 0
@tamagotchi nie wiem jak na xboxie, ale na pc nie stwierdziłem problemów

Wręcz przeciwnie jak na pierwszą grę tego młodego studia, byłem pod wrażeniem.