Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, czy warto brać leki przeciwalergiczne nowszych generacji? Od zawsze biorę cetyryzynę - dobrze ją toleruję, działa, jest tania. Podobno jej przyjmowanie nie ma skutków ubocznych. Z kolei obecnie zapisuje się jakieś nowsze leki, a na wykopie narzeka się na te starsze, więc jestem ciekawy... nie łykam zbyt często, raczej tylko latem, sporadycznie jesienią jak popada deszcz i wtedy to chyba na grzyby mikroskopowe.
#alergia
Pobierz
źródło: comment_y0UY5i2OlT5qgE9E00lnjkb97oakmeFg.jpg
  • 3
@antek_akrobata jeśli na Ciebie dobrze działa to bierz to dalej, te nowsze leki najprawdopodobniej maja takie samo działanie (antagoniści II generacji receptorów histaminowych), ewentualnie jakieś przeciwzapalne, ale jeśli ona na Ciebie działa to to bierz. ja całe życie biorę loratadynę/desloratadynę i działa więc nie zastanawiam się czy zmieniać. szczególnie jeśli rzadko bierzesz to tym bardziej bez sensu się zastanawiać nad zmiana
@totalnastabilizacja: ok, dzięki za odpowiedź, liczyłem na to że może te nowsze leki mają mniejszy wpływ na organizm, tzn są bezpieczniejsze i nie chciałbym tego przegapić, mimo że ceryryzyna jest bezpieczna. Te stare I. generacji działały trochę niekorzystnie podobno. Na wykopie czytałem kiedyś, że allertec to gówno, ale chyba to te słynne wykopowe mądrości... na mnie z kolei loratadyna nie działała.