Wpis z mikrobloga

@Quteno: witam ja mam pytanie w tej samej sprawie co do alipaczka pan pisał mamy takie same statusu na alipaczka i te same godziny jeżeli chodzi o wylot z Szwecji. Niech mi pan powie czy dalej panu widnieje statusu że przekazano do linii lotniczych i godzina 12:06
  • 15
@Kamil96st: doczytałem kiedyś że paczka jest wysyłana z chin do Szwecji tam jest zmieniany numer śledzenia żeby uniknąć ewentualnych opały cła i później do Polski wylatuje no ale kurde 5 dni to dość długą jak z Szwecji ale jak pewnie oni mają czas na to. Ja jestem ciekaw czy dolicza mi VAT bo nam zakup za 90 dolarów około 300 zl
Tak paczki są przepakowywane i wysyłane z krajów UE żeby zmniejszyć szansę na VAT, więc z tym jest różnie czasem się uda czasem nie. Zobaczymy kiedy to dojdzie, fajnie by było w tym tygodniu.
U mnie status się zmienił, przesyłka już w kraju siedzi w WER Warszawa, teraz tylko pytanie jak długo będą trzymać w sortowni czasem to jest parę godzin, czasem parę dni...(_ ) No i przy okazji sprawa vatu się rozwiąże.
Elektronika, klawiatura dokładniej, 84$, ale z zniżkami wyszło coś około 75. Generalnie w trackingu nawet nie mam nigdzie wspomniane o urzędzie pocztowo-celnym, paczka szła z Wer Warszawa do Wer Łódź, a potem do lokalnego UP w miejscu zamieszkania. Aż się zdziwiłem że tak sprawnie i szybko im to poszło, liczyłem się że może uda się w czwartek-piątek.
@Quteno: no ja niestety nie dostalem dzisiaj a paczka z
wer Warszawy gdzie byl komunikat k ntrola celna pojechała do wer rudy małej tam nic się nie działo i teraz jest nadejście do up przemysł 2 i tam jest urząd pocztowo celny
No z trackingu to wygląda to nieciekawie, najlepiej jakbyś zapytał się @AliPaczka bo oni tam najbardziej zorientowani co i jak się dzieje, i co który status dokładnie oznacza.