Wpis z mikrobloga

@wux0rs korzystalem ze Spotify przez dwa lata, teraz przerzucilem sie na Tidal bo mam za free w Pleju, ale juz odliczam tygodnie do momentu jak mi sie to darmowe premium skonczy i wroce do Spotify. Aplikacja na telefon bez porownania lepsza, lepsze serwery, szybsze pobieranie, no calosciowe odczucie jest w 100% na korzysc Spotify.
@greven a ta lepsza jakość dźwięku o której wspomina kolega wyżej jest odczuwalna dla zwykłego słuchacza czy tylko audiofila ze słuchawkami za 2k?
@wux0rs Sluchalem na wcale nie tak tanich sluchawkach AKG N60 i nie ma jakiejs super zauwazalnej roznicy. Do opcji HIFI jak to nazywaja na Tidal musisz placic ekstra abonament, w podstawowym tego nie ma - nie wiem czy tam jest lepiej. Szczerze to moze audio z Tidala bylo troche glosniejsze, ale czy lepszej jakosci, to nie zauwazylem. Moim zdaniem nawet jezeli muzyka jest minimalnie lepszej jakosci (a w moim odczuciu nie jest),
mnie ta aplikacja Spotify ostatnio irytuje. Działa mega słabo, porównując z Tidalem.


@Inari01: Mi Tidal szarpie regularnie stream, podczas gdy nie miałem tego problemu nigdy korzystając ze Spotify. Poza tym - appka Tidal na android lubi się wyłączać, mimo, że jest "chroniona" w tle przed killowaniem jej procesu, interfejs i możliwości tworzenia wygodnych playlist słabsze niż na Spotify. Nie mogę wypowiadać się o Spotify na przestrzeni ostatnich ~5mc, ale kiedy korzystałem,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@greven: mi nie szarpie. Nigdy nie szarpało, na Spotify tak samo. Nie wyłącza się. Jak dla mnie starsza szata graficzna Spotify była lepsza, teraz niezbyt ciekawie. Tidal dość fajnie się obsługuje, trochę inaczej niż Spotify. Kwestia przyzwyczajenia.