Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 456
58/100 #100oldgamechallange

Dzisiejsza gra:

Baldur’s Gate

Data wydania: Grudzień 1998
Platformy: PC
Gatunek: RPG

Opis: Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę ( ͡° ͜ʖ ͡°) och cóż to jest za cudowna gra, wszystkie części są świetne ( ͡° ͜ʖ ͡°) gra nadal bardzo grywalna i nadal chętnie wybierana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To tyle jak ktoś ma jakieś pomysły/uwagi to zapraszam do komentowania( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oceny graczy PC:
Metacritic: 8,9
Gry-online: 8,8

#retrogaming #staregry #gry
Pobierz Krx_S - 58/100 #100oldgamechallange 

Dzisiejsza gra:

Baldur’s Gate

Data wydania: G...
źródło: comment_2Jyitaou1QJe4iUAEefpczhAbr7Etd24.jpg
  • 56
@phobosfobos: ostatnim razem chyba całe Wrota zrobiłem, już na sam koniec dałem sobie spokój. Zbieram się powoli do ostatniego podejścia, ale w trochę zmodowanej wersji, na silniku BG2 i z kilkoma usprawnieniami.
P:T przeszedłem 3 razy, ale Baldur jakoś mnie męczy.
@Krx_S: pierwsza część miodzio, głównie ze względu, że jak na tamte czasy oferowała niezwykłą otwartość świata i rozgrywki. natomiast nie wiem czemu tak dużo osób jara się drugą częścią i uważa ją za lepszą. druga była znacznie mniej otwarta, miała mniej klimatu i to co mnie najbardziej irytowało- czyli, że z każdego, zwykłego oprycha dropiły magiczne przedmioty i eliksiry co niesamowicie psuło imersje i autentyczność świata.
@AnarchoKapitolizm: krytyczne pudła to dobre rozwiązanie, bo w późniejszych etapach gry nasze postacie mają tak niskie trak0(szczególnie łucznicy), że gdyby nie krytyczne pudła to trafiały by każdego wroga za każdym razem co było by po prostu nierealistyczne. losowość to urok gier z d&d podobnie jak był urokiem w darkest dungeon, a tam na losowość chyba nikt nie narzeka. po prostu to, że gracz nie ma na wszystko wpływu było jednym z
@Krx_S: Chyba dwa lata temu spróbowałem przejść pograłem nawet kilka godzin. Trudno było się połapać o co chodzi, do teraz nie wiem jak można było grać czarodziejami itp. bo zaklęcia można było użyć tylko kilka razy. No i oczywiście system D&D działanie pancerza i broni było dla mnie śmieszne, ale do ogarnięcia po jakimś czasie. Fajna gra ale nie będę próbował znowu przechodzić, głównie przez męczące sterowanie.
@Krx_S: biorąc pod uwagę czynnik zwany nostalgia i sentyment, to jest to moja ulubiona gra ever. Nawet nie biorąc ich pod uwagę to nadal topka. A przegrałem w wiele gier i rogów :)
@mam_klucz_do_sracza: nie, no z tą "najbardzie grywalną" jedak sporo przesadzasz. kiedyś taka była, owszem, w szczególności dla fanów d&d i zapomnianych krain, ale teraz gra się zestarzała, ma wiele elementów które na dzień dzisiejszy są mocno archaiczne i mogą męczyć ludzi którzy wcześniej się z takimi rozwiązaniami nie spotkali.
@mam_klucz_do_sracza: dla mnie przez sentyment do tej gry nic się nie zestarzało, ale nie o mnie tu chodzi, wiele osób które w bg zagrało dopiero w "dzisiejszych czasach" przez przyzwyczajenie do dzisiejszych rpg'ów narzeka na wiele rzeczy i rozwiązań w bg m.in. skomplikowany sytsem walki, poczytaj ich opinie. dlatego nie poleciłbym tej gry komuś kto nigdy wcześnie nie miał styczności z żadną grą opartą na zasadach d&d.
@Krx_S: Moja ulubiona gra, grałem w to tyle, że niektóre dialogi zapamiętałem całe i tylko klikałem odpowiedzi, przeszedłem kilkanaście razy różnymi klasami, znam większość sekretów ( ʖ̯)