•  

  Prawica w cywilizowanym kraju:

  postulaty prawicowe, ale wyważone:
  -kapitalistyczne podejście
  -przywiązanie do tradycji
  -nastawienie anty-ue

  Prawica w Polsce:
  -nie dla LGBT
  -kościół ściśle związany z państwem i robi z nim interesy
  -socjalizm w znacznej większości (nawet Korwin się już chce bratać z pisem)
  -anty-ue
  -zaprzeczanie istnienia globalnego ocieplenia
  -antyszczepionkowcy
  -patriarchalizm, tworzenie ustroju gdzie rolą kobiet jest siedzenie w domu
  -niedemokratyczna (oligarchia i nierządy pisu, monarchia lepsza wg Korwina)
  -antysemityzm albo układy z Żydami

  Nasza cała prawica tak naprawdę nie powinna istnieć, jak mówię niektórym obcokrajowcom z zachodu jak u nas wygląda prawica to mówią, że to nie prawica tylko przyczyna braku edukacji w kraju, bo takie partie nie powinny nawet istnieć. I niestety ciężko się z nimi nie zgodzić.

  Taki odpowiednik zamordystycznego Pisu w Niemczech czyli Afd dostał rekordowe 13% teraz i zasrywa im internet jak prawaki na wykopie fake newsami ale, żeby taka partia rządziła? Niemcy do tej pory nie byli na tyle głupi, żeby jej pozwolić. Konserwatywnej, rządzącej partii (chadecji) najbliżej do PO i w normalnym, zachodnim kraju PO byłoby partią konserwatywną, a ten cały populistyczny śmieć polityczny jak PiS czy narodowcy powinien mieć łącznie góra 15% a nie prawie 50%.Taki Korwin to miałby miejsce jako jakiś zatwardziały członek w partii ekonomicznie-prawicowej, a nie jako lider zlepku... no właśnie czego, ludzi o skrajnych szalonych poglądach? PiS miałaby swoje miejsce w zachodniej Europie obecnie jako partia konserwatywnych oszołomów od fake newsów.

  Ciekawe ile lat jeszcze minie, zanim dościgniemy inne kraje i przestaniemy wdeptywać w jakieś polityczne gówno jak PiS i dostaniemy jakąś sensowną, niepopulistyczną alternatywę po lewej stronie (z szansą na ponad 5%). A po prawej zostałoby coś bardziej konserwatywnego jak trochę lepsze PO. Tak po ludzku, żeby co parę lat nie mieć rozbieranej połowy kraju i systemu edukacji, biznesmenów w polityce, rządów niedemokratycznych, żeby mieć rozdział religii od państwa i jakies poszanowanie dla człowieka w kraju. Tak cały czas by się przydało, nie tylko jak nie rządzi polska 'prawica', żeby w tym kraju było w miarę stabilnie, a nie ciągły chaos i afery.

  Polacy chyba jeszcze nie dorośli do tego. Ale młodzi mężczyźni w Polsce głosują na partię antyszczepionkowców nie wierzących w globalne ocieplenie, więc czy oni dorosną za 20 lat?

  #polityka #neuropa #4konserwy

  •  

   @piururo: jak myślę prawica w Polsce to mam taki obraz w głowie:

   źródło: img1.onebid.pl

  •  

   @piururo: Polska zawsze była za zachodem. Kiedyś te opóźnienie wynosiło około 100 lat, ale wraz z rozwojem technologii ta liczba maleje. Myślę, że za takie 20-30 lat będziemy mogli się chwalić, że już jesteśmy w miejscu, w którym zachód jest teraz.

   Podoba mi się, że mimo bycia "opóźnionym" krajem, to przez internet wiele problemów zachodu kalkuje się do nas. To tak jakby dać jaskiniowcom bombę atomową - no nie będą umieli się obejść z tą bronią i się po prostu pomordują wzajemnie.

  •  

   @piururo: pis to nie prawica więc szkoda, że tyle txt wypisałeś :)

  •  

   pis to nie prawica więc szkoda, że tyle txt wypisałeś :)

   @Oldschool_jungler: Światopoglądowo to wykapana prawica.

   A w Polsce od dawna podział lewica/prawica odnosił się do światopoglądu, a nie do kwestii gospodarczych.

   Kiedy Wy tam na prawicy to zrozumiecie? Za 50 lat?

  •  

   @GordonL: oni ciągle nie rozumieją ze w Europie prawica znaczy co innego niż w USA. czytają w internecie o tym co dotyczy USA i imbecylom się wydaje że to o nas. W Europie pełno jest socjalnej prawicy od zawsze, tylko w USA jest wyłacznie wolnorynkowa

  •  

   @GordonL: aha bo w Polsce lewica moze zmieniać znaczenie definicji temu wdl. ciebie ,, w Polsce,, prawica jest czymś innym. To przyjmując takie myslenie ze pis to prawica bo przekupił wyborców modą na patriotyzm mimo, ze gospodarczo to ostra lewica to Konferencja jest w takim razie ani lewicą ani prawicą tylko ultranowoczesnym tworem którego nikt jeszcze nie wymyslil i mało kto moze pojąć niczym 100 lat temu teorię względności :)

  •  

   @miejskismog: nie ma czegoś takiego jak socjalna prawica, najwyżej lewica idąca w kierunku prawicowym :)

  •  

   @Oldschool_jungler: no i to jest właśnie stek bzdur. Jest oczywiście od czasu Bismarcka który był konserwatystą socjalnym. To prawica która przyjęla socjalne postulaty, więc nie rób z siebie idioty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   Konferencja jest w takim razie ani lewicą ani prawicą tylko ultranowoczesnym tworem którego nikt jeszcze nie wymyslil i mało kto moze pojąć niczym 100 lat temu teorię względności :)

   @Oldschool_jungler: (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) fajnie że nie znasz nawet nazwy organizacji która popierasz, może jestes tylko ruskim trolem (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) a w konfederacji są zarówno prawicowi antykapitaliści jak ultrakapitaliści, jedyne co ich łaczy to brak mózgu

  •  

   aha bo w Polsce lewica moze zmieniać znaczenie definicji temu wdl. ciebie

   @Oldschool_jungler: Nie masz pojęcia o czym piszesz.

   Nie ma jednej definicji. Podział lewica/prawica może odnosić się do światopoglądu lub gospodarki. W USA raczej odnosi się do gospodarki.

   W Polsce jednak od niemal zawsze odnosi się do światopoglądu. Dlatego SLD jest lewicowy, mimo że gospodarczo było jednym z bardziej liberalnych (prawicowych) ugrupowań.

   I dlatego PiS to prawica. Korwin to też prawica. Nawet PO to w zasadzie prawica/centrum.

   Zacnzij czytać coś więcej.

   P.S. nie ma czegoś takiego jak konferencja.

  •  

   @Oldschool_jungler: zaraz, zaraz... na Wosie uczono mnie czegoś innego...
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawica
   Tego co jest na wikipedii.

   Współcześnie do prawicy zalicza się partie o charakterze konserwatywnym, nacjonalistycznym, chadeckim, a niekiedy także liberalnym
   Czyli pis, narodowcy, kukiz, PO (chadecja)

  •  

   Ciekawe ile lat jeszcze minie, zanim dościgniemy inne kraje i przestaniemy wdeptywać w jakieś polityczne gówno jak PiS

   @piururo: Uwaga spoiler: Nigdy się to nie stanie, Europa na wschód od odry była zawsze zacofana

  •  

   Światopoglądowo to wykapana prawica.
   Nie

   A w Polsce od dawna podział lewica/prawica odnosił się do światopoglądu, a nie do kwestii gospodarczych.
   @GordonL: Oczywiście politologów twierdzących na odwrót mamy w dupie, bo nauka jest prawacka, co?

  •  

   Współcześnie do prawicy zalicza się partie o charakterze konserwatywnym, nacjonalistycznym, chadeckim, a niekiedy także liberalnym
   Czyli pis, narodowcy, kukiz, PO (chadecja)

   @piururo: PiS nie jest konserwatywny, nacjonalistyczny, chadecki, ani liberalny.
   Jakim cudem ty ich pod to pociągnąłeś?

  •  

   @czynastolatek
   Pokaz tych politologów.

  •  

   To, ze partia ma elementy nacjonalistyczne to nie czyni jej prawicową, Malkolm x byl czarnym nacjonalistą, ktoś go nazywa prawicowcem ? W Rosji przecietny komunista i to ortodoxyjny wierzący tez powie ze kocha maticzke Rosije i co wtedy tez jest prawicowy ?

  •  

   @czynastolatek: PiS nie jest konserwatywny XDD ja pierdole, ale ty masz beret wyprany

  •  

   @DizzyEgg: Zaglądanie do słowników oznaką wypranego bereteu XDD

  •  

   @miejskismog: sory ale ja ciebie nie obrażam a jak ty byś miał mózg to byś sie domyślił, ze na klawiaturze d jest obok r, jak sie ma duze palce i sie szybko pisze bez słownika w pracy a nie przed komputerkiem za nie swoje to można sie pomylić.

  •  

   @piururo: no to widzisz masz wiedzę ogólną z szkoły średniej w której to 100 lat po odkryciu fizyki kwantowej nauczają, ze atom składa sie tylko z protonów, neutronów, eletronow a odległości miedzy nimi są niewielkie. Takie ogólniki aby prosty człowiek mogl pojac nie są prawdziwe do konca. Po prostu tak sie uogólnia dla ogółu:) by każdy debil mogl klepac regułkę. A po za tym wgłębiając się, jesli pis jest prawicowy poglądowo czyli konserwatywny itp. to idzie to w sprzeczności z tym ze kradną kogoś pieniądze i dają drugim, regulacje prawne,podatki, wszystko to jest sprzeczne z podstawowa zasada wiekszosci odmian prawicy czyli wolność, własność te zasady są w pierwszeństwie przed religia bo bez tego bedziesz niewolnikiem którego nauczono wierzyć w boga wdl. tradycji . A chyba nie powiesz ze przecietny wierzacy ortodoxyjny komunista z Rosji jest prawakiem bo wierzy w boga i zyje według tradycji własnego kraju.

  •  

   sory ale ja ciebie nie obrażam a jak ty byś miał mózg to byś sie domyślił, ze na klawiaturze d jest obok r, jak sie ma duze palce i sie szybko pisze bez słownika w pracy a nie przed komputerkiem za nie swoje to można sie pomylić.

   @Oldschool_jungler: konferencja z konfederacja nijak nie da się pomylić myląc 1 literę (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

   to jest sprzeczne z podstawowa zasada wiekszosci odmian prawicy czyli wolność, własność
   prawica od zawsze popierała pasożytów. Od tego się zaczęła kiedy po prawej stronie we francuskim zgromadzeniu narodowym zasiedli zwolennicy feudalizmu, arystokraci i kler

  •  

   @Oldschool_jungler:

   Człowieku o czym ty piszesz...

   "no to widzisz masz wiedzę ogólną z szkoły średniej"
   (ಠ‸ಠ)

   "In Europe, economic conservatives are usually considered liberal and the Right includes nationalists, nativist opposition to immigration, religious conservatives, and historically a significant presence of right-wing movements with anti-capitalist sentiments including conservatives and fascists who opposed what they saw as the selfishness and excessive materialism inherent in contemporary capitalism."

   "After the period of boulangisme and the Dreyfus Affair, nationalism became a trait of the right-wing**. Right-wing nationalists sought to define and defend a "true" national identity from elements deemed to be corrupting that identity.** Some were supremacists, who in accordance with social Darwinism applied the concept of "survival of the fittest" to nations and races.[60] Right-wing nationalism was influenced by Romantic nationalism, in which the state derives its political legitimacy from the organic unity of those it governs. This generally includes the language, race, culture, religion and customs of the nation, all of which were "born" within its culture. Linked with right-wing nationalism is cultural conservatism, which supports the preservation of the heritage of a nation or culture and often sees deviations from cultural norms as an existential threat.[61]

   Jedynym krajem w zachodniej Europie, który by nie zakwalifikował PiS do prawicy jest chyba kraj 4,76% położony gdzieś w jednym z 10 mieszkań Korwina, które odziedziczył po starych, żeby całe życie móc pisać pierdoły do gazety i spać w europarlamencie a potem nazywać to pracą.

  •  

   the Right includes nationalists
   Nie pis

   nativist opposition to immigration
   Nie pis

   religious conservatives
   Zależnie od definicji - tak lub nie
   @piururo:

  •  

   @piururo: Przecież te teksty to wizja jakiegoś autora ciężko mówić żeby takie tezy były obiektywne. W ogóle to zdanie, ze w Europie uważa się tak czy siak a w USA tak i tak a na Antarktydzie to już w ogóle inaczej, są z dupy. Albo masz oczy, mózg i widzisz, albo słuchasz się tego co ci napiszą jacyś autorzy. Wiadomo, ze jak jest taka przewaga lewicy w europie to prawica będzie miała zalana reputację takim nieobiektywnym chłamem. Dość popularna retoryka; ze jak prawicowiec to odrazu faszysta, tylko nikt nie powie ze nazizm był socjalizmem a już takie twory co tam w tekście jest jak prawicowy nacjonalizm to raczej nie jest główny nurt prawicy, tylko jakaś pododmiana. Wiadomo tez, ze Korwin w przeciwieństwie do pisu na głównym piedestale stawia ekonomię i gospodarkę a nie jakieś poglądy (przecież jest poligamistą). Każdy zna jego poglądy gospodarcze; minimum państwa w życiu, minimum biurokracji, minimum podatków itp, a to ze propaguje szacunek do tradycji i kultury nie jest niczym złym. Przecież nikomu tego nie narzuca, ze ma tak być i chuj tylko teoretyzuje, zakłada ze tak było by lepiej . Nie raz mówił ze jak ktoś chce się naćpać to niech ćpa co chce, jak chcesz być gejem to bądź tylko nie demoralizuj innych na chama , wolność wyboru itp. nikomu nic nie narzuca tylko mówi non stop żeby państwo dało wolna rękę i nie zabierało wypracowanych pieniędzy i to jest kurwa faszyzm ? Państwo nie moze nic regulować nie powinno się wpierdalać komuś w życie, jedynie za nasze podatki powinni zapewniać bezpieczeństwo, policje, wojsko, obronę granic, sądy itp. ludzie powinni być wychowani od dziecka ze nie ma nic za darmo i trzeba wypracować coś zęby mieć, nauczyć się czegoś i zrobić coś. A nie Grażynki stały sobie kurwa pod blokiem 15 lat ze szlugiem i browarkiem, jedynie gdzie mogą zdobyć prace to kasa i chciały by zarabiać tyle co ktoś kto 20 lat stracił ciężko pracując lub ucząc się w szkole lub praktycznego fachu . A później tylko 3 brajanki i 1500 za darmo i to ma byc prawica ? Nic prawego w tym nie ma.
   PS. Jeżeli twierdzisz ze Korwin spał w europarlamencie zamiast coś robić to już wiadomo ze wierzysz w kłamstwa i urywki wyrwane z kontekstu bo wdl statystyk to był jednym z bardziej aktywnych, już nie powiem o dziesiątkach filmików i występów przed kamerka z komentarzem co tam się dzieje itp. w przeciwieństwie do innych którzy siedzą tam jak za kare na praktykach szkolnych z wielka laska naciskają przycisk za/przeciw bez wiedzy za czym głosują .

Gorące dyskusje ostatnie 12h