Wpis z mikrobloga

Mireczki, wiecie gdzie znajde informacje o zmianach jakie zaszły od '45 w taktyce walki na terenie zurbanizowanym? Różowa pisze o tym prace a sam yłem kiedyś ciekawy, w ktorym momencie doszli do tego, że wchodzenie z przykładowo mosinem do pomieszczenia ma mniej sensu niż, przykładowo z pm ( ͡° ͜ʖ ͡°) chodzi mi też o takie pierdoły jak sposób trzymania broni, bo widze sporą róznice miedzy obecnymi filmikami ze szkolen przykladowo Navy czy nawet JWK niż sprzed kilkunastu lat, niestety google na ten temat milczy ( ͡° ʖ̯ ͡°) ktoś zorientowany poradzi? #militaryboners #wojsko #wojskopolskie #specialforces #militaria
  • 21
moge sie tylko domyślić, że dzieki temu mozna sie bardziej "dokleić" do sciany/rogu i szybciej wycelować, ale nigdzie nei moge znaleźć informacji o tym neistety ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mwmichal: Nie wszyscy, patrzyłem po zdjęciach z powstania, to Mosin przy wchodzeniu do budynku a za nim mp to klasyk tam był ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WR72: może chodziło o ochronę "cennego" pm? Powstańy sprzętu mieli mało więc nie dziwiłbym się jakby pierwszy miał saperkę i błogosławieństwo, drugi mosina a dopiero trzeci pm. Trzeba by zobaczyć jak wyglądała sytuacja w armiach regularnych.
@WR72: mi na szkoleniu mówiono, że to nie ma większego znaczenia, ale dotyczyło to bardziej zielonej taktyki. Choć przyznam, że szybciej sklejasz kolbę, gdy broń masz skierowaną w dół. Prawdopodobnie powodem dla którego przemieszcza się w pomieszczeniach z lufą ku górze, jest to co opisałeś.
@echelon_: co tam Marines, przecież wszystkie siły specjalne ćwiczą wejścia na pełnej piździe z bronią długą do pomieszczeń ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Wezzu: ciekawe. Chodziło mi o sytuację w której idziesz z bronią w pozycji wysokiej gotowości: lufa w dół po ostrym kątem, kolba prawie w dołku i tylko podrzucasz by wskoczyło na miejsce.
Marines to piechota lekka, do desantów i szturmów, nie spodziewaj się wyszkolenia godnego specjalsów.


@NukeOps: hmmmm miałeś styczność z Marines? Oj chyba pojęcia nie masz co piszesz.