Wpis z mikrobloga

@waldesss: Jaka skala? I z czego zrobiłeś przewody zapłonowe, drucik ołowiany? BTW, kolor tych przewodów jest taki, że bardziej kojarzy mi się z przewodami hamulcowymi, ale widzę, że na zdjęciach też takie są ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hetman11 @knoor
Skala 1:32. Sam silnik to zestawowe wypraski od Tamiya. Dodane rurki olejowe z drutu stalowego 0,5mm; imitacje świec z rurki mosiężnej rozwierconej na 0,3mm; przewody zapłonowe - drut miedziany 0,25mm; przewody na reduktorze 0,25 i 0,5mm. Kalka na reduktorze z zestawy barracuda.
@waldesss: Kurde, ja miałem wieczne kłopoty z zaginaniem drutu miedzianego (zbyt sztywny, albo mi się brzydko załamywał albo odginał do pierwotnego kształtu) i wreszcie przerzuciłem się na dużo bardziej miękki, ołowiany. A zaginałeś przewody zapłonowe na jakiejś formie, podgrzewałeś, żeby utrzymały kształt czy masz jeszcze jakąś inną technikę?
@knoor: nie mam żadnej specjalnej techniki, staram się po prostu ich nie powyginać za bardzo. Czasami jak się zdarzy brzydko ułożyć to prostuje szeroką pęsetą