Wpis z mikrobloga

@Whizkazzz: czo? chyba cie pogięło ( ͡ ͜ʖ ͡) Bosak to idiota, a ty sam sie zmasakrowałeś własnie. Owszem Ziemia krązy wokół Słońca i to Słońce jest tutaj punktem odniesienia. Coś ci sie chyba popyrtoliło tak jak Bosakowi, z centrum układu Słonecznego, ktore faktycznie nie jest w dokładnie w centrum Słońca, ale jakies 500 km od jego centrum (oczywiście to dalej Słońce)
napisz mi tu
@Whizkazzz: A zapomniałem. Masz tu wypowiedź swojego fizyka xD

„Masz na to jakieś badania?”-ta fraza zaczyna paraliżować normalną dyskusję w obdarzonej inteligencją młodszej części społeczeństwa. Ludzie w wieku +-20 lat zaczynają pozować na znawców nauki,a zarazem przestają samodzielnie używać rozumu. Roztropność i zdrowy rozsądek w odwrocie
@Whizkazzz: jak już napisałem, źle to liczysz. barycentrum to centrum całego układu słonecznego, w przypadku tego czy Ziemia krąży wokół Słonca masz tylko uklad Słońce-Ziemia, weź skończ pisać bzdury. ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ma żadnych wątpliwości że Ziemia krązy wokół Słońca i co jest tu punktem odniesienia
  • 0
jak już napisałem, źle to liczysz. barycentrum to centrum całego układu słonecznego, w przypadku tego czy Ziemia krąży wokół Słonca masz tylko uklad Słońce-Ziemia,


@miejskismog Rozumiem, że nie żyjemy w Układzie Słonecznym, tylko w Układzie Słońce-Ziemia? ( ͡º ͜ʖ͡º)

nie ma żadnych wątpliwości że Ziemia krązy wokół Słońca i co jest tu punktem odniesienia


A o Albercie Einsteinie to słyszał?
Rozumiem, że nie żyjemy w Układzie Słonecznym, tylko w Układzie Słońce-Ziemia? ( ͡º ͜ʖ͡º)

jeśi rozpatrujesz układ Słońce-Ziemia, a własnie taki rozpatrujesz, jak chcesz się dowiedzieć czy Ziemia krązy wokół Słońca czy nie, to reszta planet jest po pierwsze nieistotna i po drugie niestotne jest gdzie żyjemy. Co to za kretynizmy? Wydaje ci sie że jak wszyscy sie przeniesiemy na Marsa, to zmieni to coś w pytaniu
@Whizkazzz:

Rozumiem, że nie żyjemy w Układzie Słonecznym, tylko w Układzie Słońce-Ziemia? ( ͡º ͜ʖ͡º)


Nie, żyjemy w układzie słonecznym, którego centrum MASY nie zawsze znajduje się w środku słońca, a czasem i nawet wychodzi ów środek poza obręb naszej gwiazdy, won scifuna oglądać.
Nie, żyjemy w układzie słonecznym, którego centrum MASY nie zawsze znajduje się w środku słońca, a czasem i nawet wychodzi ów środek poza obręb naszej gwiazdy, won scifuna oglądać.


@RandomowyMetal: rozumiem, że to był komentarz skierowany do użytkownika @miejskismog ? Przecież cały czas o tym mówię...
@Whizkazzz: przeciez napisałem wyżej wyraźnie, że jak rozpatrujesz pytanie czy Ziemia krązy wokół Słonca to rozpatrujesz układ Słońce-Ziemia i nie ma to nic wspólnego z pytaniem o centrum ukł Słonecznego. Napisałem ci też, że glupkowate jest pytanie gdzie żyjemy w ukł. słonecznym bo chośbyśmy żyli na Marsie, nic kompletnie to nie zmieni w pytaniu czy Ziemia krązy wokół Słońca. Tak ogólnie Bosak zrobił z siebie idiotę i ty też
@miejskismog: żeby było prościej napiszę Ci to wprost:

- żyjemy w Układzie Słonecznym (nie czysto abstrakcyjnym układzie Ziemia-Słońce) i taki układ rozpatrujemy,
- każde ciało znajdujące się w tymże układzie oddziałuje na inne ciało znajdujące się w tym układzie,
- wynikiem tego jest ruch wywołany, czymś co nazywamy siłą grawitacji (choć faktycznie jest to odkształcenie czasoprzestrzeni) wokół WSPÓLNEGO ŚRODKA MASY,
- I NIE @miejskismog - NIE ZAWSZE ZNAJDUJE SIĘ ON WEWNĄTRZ