Wpis z mikrobloga

Na najbliższe - niedzielne wybory do Parlamentu Europejskiego do potwierdzenia tożsamości będzie można zamiast Dowodu Osobistego wykorzystać rządową aplikację mObywatel. Mam zamiar przetestować jak komisja podejdzie do tematu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jednocześnie proponuję ogólnowykopową akcję pod tagiem #mobywatel z relacjami użytkowników Wykopu - jak wam poszło takie potwierdzanie tożsamości.
Sprawdźmy czy PKW wraz z Ministerstwem Cyfryzacji dobrze zadbało o szkolenia członków komisji.

Proszę o wyplusowanie, dzięki temu być może dużo osób dowie się o akcji i się przyłączy!

Jedno ze źródeł wiadomości:
https://antyweb.pl/na-eurowybory-bez-dowodu-osobistego-wystarczy-aplikacja-mobywatel/

#wybory #wybory2019 #parlamenteuropejski #glupiewykopowezabawy #cyfryzacja #4konserwy #neuropa #parlamenteuropejski #it #informatyka #komputery #android #ios

Wołam: @niebezpiecznik-pl @TeamQuest @ZaufanaTrzeciaStrona oraz @dobreprogramy może być z tego fajna społeczna akcja propagująca cyfryzację.
źródło: comment_HKjokWwqWGb11KavLdrf9AXL5vmIDull.jpg
  • 15
@MorenkaKnight: mObywatel wykorzystuje Profil Zaufany. Aby dostać się do aplikacji musisz wpisać hasło, nie wystarczy przejęcie smartphonea. Wg. mnie kradzież portfela z Dowodem Osobistym jest bardziej prawdopodobna, aniżeli przejęcie danych z mObywatela. Dodatkowo dane pobierane są tylko za pośrednictwem Profilu Zaufanego, synchronizacja jest tylko tym kanałem. Czyli jak chcesz pobrać dane z systemu PESEL musisz użyć PZ, nie synchronizuje się "samo" co jakiś czas, Ty decydujesz.
@CentrumOpenSource u mnie ta obawa i brak zaufania mają podłoże bo raz nie odebrałem przesyłki z paczkomaty przez to że rozładował mi się telefon xD od tamtej pory zawsze kodzik zapisuje gdzieś, tak na wszelki wypadek. Komuś się rozładuje telefon i w przypadku braku fizycznego dowodu osobistego jest w dupie że tak powiem
@MorenkaKnight: użycie mObywatela na próbę przy wyborach nie oznacza, że w zanadrzu nie będę miał portfela z DO w razie czego ( ͡º ͜ʖ͡º) jak się uprze jakiś starszy jegomość, że "nie można" to wyciągnę tradycyjny dokument.
@CentrumOpenSource lepiej ich sprawdź czy na listach wyborczych pokazują do podpisu tylko twoje dane czy może jednak kładą lache i na spisie widzisz wszystkich, a mobywatel nie mają o tym pojęcia będą dzwonić do Urzędnika Wyborczego a on do PKW a oni hmm pewnie do MSWIA także weź termosik i Czipery