Wpis z mikrobloga

@alonso117: wydaje się, że tych niepoprawnie udzielonych głosów jest stosunkowo mało, ale sam wzrost frekwencji przy jednoczesnym pustym/nieprawidłowym głosowaniu może sprawić, że ludzie zainteresują się tym, że 'coś jest nie tak'

nie ma opcji "nikt z powyższych"

nawet bym dał "nikt z poniższych' i kratka na samym początku, bo informacje zawarte na końcu lubią się gubić i być niedostrzegalne
@hu-nows:

byleby były to osoby reprezentatywne/zróżniocowane co do wieku, wykształcenia, majątku, światopoglądu itd..

no właśnie, a teraz wiemy, że do wyborów chodzą starsze babcie, a młodzi mają, cyt.

a w dupie to mam.

feat. @TheAwaken
więc już nie zgadza się to założenie

@darosoldier: dlatego powinieneś optować za tym, żeby ludzie w ogóle chodzili na wybory, głosowali na kogo chcą (a nie przeciw komu) albo oddawali pusty głos, żeby nabijać frekwencję
@92feliks: nie zgadzam się, nabijanie frekwencji to usankcjonowanie całego tego systemu, gdzie wybierasz sobie "nowego pana" z listy. Poza tym tak jak napisano, ci którzy nie głosują wyrażają milczący sprzeciw, mają popularne poglądy albo wiedzą, że

I tak ja będę jednym z tych dwóch Za każdym razem


więc statystycznie ich niegłosowanie nie ma znaczenia dla końcowego wyniku.
@hu-nows: tylko nie mamy innego sposobu, żeby ten system zmieniać; nic nie robienie i nazywanie tego 'milczącym sprzeciwem' jest szkodliwe, bo nie ma żadnego wpływu na wynik wyborów, nastawienie ludzi czy myślenie i czyny kandydatów/rządzących
@92feliks możliwość głosowania to przywilej a nie obowiązek. Jak ktoś nie chce iść głosować to ma do tego pełne prawo. Ja wręcz uważam, że nie należy tak namawiać, bo to tylko zwiększa ilość przypadkowych głosów. Jak ktoś się świadomie wybiera głosować tzn. że chociaż przez chwilę sobie przemyślał na kogo chce zagłosować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
idź, wyraź to swoją frekwencją i nie głosuj na nikogo, ale odbierz głos i wrzuć pusty do urny

Super rada xD
Dopóki na kartach nie ma pozycji do zaznaczenia "żaden z powyższych" to policzą taki głos jako debila, który nie potrafi zagłosować, a wyższą dzięki temu frekwencję wykorzystają do legitymizacji mandatu złodzieja, który wygra.
@92feliks: @FrasierCrane:
szpongiel - >idź, wyraź to swoją frekwencją i nie głosuj na nikogo, ale odbierz głos ...