Wpis z mikrobloga

Mirki dla mnie to głupota. Jakbym była politykiem to faktycznie chciałabym zrobić coś bardzo dobrego dla mojego narodu.
Chociażby dla samej historii. Żeby moje imię w niej się w jakiś pozytywny sposób utrwaliło.
Jaki jest sens zostawać kolejnym politykiem żłopiącym pieniądz narodu z koryta.
Płacić za koryto uczciwością, godnością i okradając swoich braci i siostry.
Pieniądz jest, a potem go nie ma. Taki polityk staje się kolejnym noname, potocznie nazywanym "złodziejem", który żyje jak król i każdy wie z czego na takie życie może sobie pozwolić. A potem zastępuje go kolejna świnia u koryta, która też nic wielkiego nie będzie nigdy znaczyła.
Jak gdyby tak naprawdę wziąć się do roboty, zaradzić co zrobić żeby żyło się ludziom lepiej. Żeby chciało się tu zostać, dom wybudować, rodzinę założyć i zarabiać. To byłoby coś..
#polityka #gownowpis #wybory #europarlament2019 #polska
  • 12
@Jadugar nie wiem czy tylko w Polsce tak jest ale jak powiesz prawdę to Cię nie wybiorą ale jak naklamiesz ile się da to Cię wybiorą. Chyba tylko po to by mieć na co narzekać, czemu obiecał a robi inaczej tak to rozumiem
@Jadugar: Będąc w #australia politycy chodzili od domu do domu namawiając do głosowania na nich.
Proponowali drobny poczęstunek (często mieli swoją lemoniadę lub herbatę) i poświęcenie chwili uwagi.
Miałam wtedy okazję porozmawiać z reprezentantem miejscowego lidera.
Ogólnie (podobnie jak w #usa z tego co zauważyłam) tam do polityki idą ludzie, którzy chcą władzy i chcą zrobić wielkie rzeczy. Im zazwyczaj nie zależy na pieniądzach, bo już je mają. Potrafią sobie je
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Hinata_: nikt by ci nie pozwolił. Musiałabyś robić tak jak partia chce, a oni nie chcą robić czegoś dobrego tylko chcą $$ na konto. Ludzie musieliby cię wybrać od początku zgadzając się na to co mówisz, ale kto chce głosować na kogoś kto proponuje rozwiązanie problemów długofalowo, ograniczenie podatków, usprawnienie gospodarki wodnej kraju, ograniczenie biurokracji, zwiększenie wolności jednostki, usprawnienie sądownictwa, przeniesienie budżetu na wojsko, służbę zdrowia czy #!$%@? 500+ DLA I
@biamiVajs: W każdym narodzie są idioci i ludzie inteligentni.
Nie da dogodzić się wszystkim. 500+ zadowala wszystkie matki i osoby, które nie potrafią same się utrzymać.
Kompletnie nie myślą o swoich dzieciach, na które te 500+ dostają. Przecież to oni w największej mierze będą musieli to spłacać.
Myślę, że największym problemem Polaków, jest to że nie traktują Polski jak swoją.
Nie są świadomi, że lasy państwowe są NASZE, że kraj jest
@Hinata_: To jest smutna i brutalna rzeczywistość. Taki powinien być każdy polityk, ale każdy chce się nachłapać i mieć wygodne życie dla siebie i swoich współpartyjnych znajomych kosztem narodu