Wpis z mikrobloga

miewasz problemy z rolowaniem grota do masztu?


@sailer: Na tym mechanizmie nie było na tej jednostce problemów, działa perfekcyjnie. Stajesz do wiatru i zwijasz.
Na innej mniejszej Bavarce zdarzały się zacięcia i uwalenie krętlika, co wymagało ręcznego zrzucania żagla. W sztormie nie fajnie.
nocnikiem na Atlantyk - NIGDY :)


@sailor_73: Ta by dała radę, ale trzeba by jakieś sztorm dechy ogarnąć sensowne. Ta 44 dobrze jest wyprofilowana, ładnie kroi fale nie klepie.
@reddin: chyba inaczej odczuwam to " daje radę" :) Bavarki jakoś nie potrafią pływać już przy 6b klei to do wody i myszkuje, oczywiście znam gorsze konstrukcje ale też miałem okazję ujeżdżać lepsze, w tej wielkości oceanisy wypadają najlepiej ( wg mnie :))
za to bavarki zawsze były najlepszymi hotelami
@reddin: w zeszłym roku pływałem jeszcze bostromem 31, dla mnie ciut małe ale zadziwiająco miękko chodzi pod wiatr i spada z fali bez łupania - rewelacja a przecież to bardzo stara konstrukcja z bardzo małą kabiną , jacht idealny dla kogoś kto ceni nautyczne właściwości ( rufa fajnie podcięta i nie ciągnie :)) i na kole mimo 31 stóp
@reddin: kumpel to niestety sprzedał i kupił coś co ma lepszy hotel i pływa jak narożna wanna :) ok można brać prysznic i wyspać się i zjeść w normalnych warunkach ale wyjść tym na Bałtyk to dramat w trzech aktach, już mu mówiłem żeby nawet nie dzwonił po mnie bo nie popłynę tym nigdzie dalej niż po kanałach