Wpis z mikrobloga

Prawdziwym problemem nie jest wygraną PISu tylko, że w tym kraju nie ma na kogo głosować:

PIS - wiadomo. Na kolanach przed klerem, dawanie łapówek wyborcom. Zero myślenia o przyszłości. Ważne tu i teraz. Intelektualiści: Szydło, Kępa. Karski, Brudzinski, Zalewska. Notoryczni kłamcy - nasz premier. Zamordyści jak uśmiechnięty Zbyszek Z

KE - miałkość popłuczyn po PO. Tusk wyciął wszystkich więc zostały tępe głowy jak Kopacz czy ludzie ubrudzeni jak Schetyna. Zupełny brak programu poza Anty PIS. Ciągle na kolankach przed klerem. A do tego w pakiecie komuchy z SLD i stołkowicze z PSL

Wiosna - partia wydmuszka. Uśmiechnięty Biedroń i program typu ciepła woda 2.0 (każdemu po trochę)

Kukiz - lider z przerostem Ego ( pokłócony ze wszystkimi). Puste frazesy. Brak jakikolwiek struktur i ludzi

Konfederacja - no ku.... Wielkie objawienie: wolnościowcy a w pakiecie oszołomy jak Korwin czy Braun, narodowcy ( w najgorszym tego słowa znaczeniu ), debile jak Godek (ta to jest wolnosciowa). Sorry, ale ja w taki pakiet nie idę.

Lewica Razem - kanapowa partia dla hipsterów. Skrajnie lewicowa jeśli chodzi o gospodarkę.

Czemu w tym kraju nie ma normalnej partii dla wielkomiejskiego elektoratu - liberalnej w sferze gospodarki (oczywiście nie utopijnie jak Korwin) i liberalnej w sferze światopoglądowej. I nie chodzi mi o żadne skrajności. Transfery społeczne zawsze będą, ale czemu nie może powstać partia jak SPD w Niemczech czy Labour party w UK. Czemu jak jestem za wolnością gospodarcza to mam dostawać w pakiecie Korwina, Bosaka i Godek i zgraje rasistów, homofobów czy antysemitów. A gdy jestem za wolnością w sferze obyczajów to dostaję jakieś marksistowskie popłuczyny ???

#wybory
  • 38
  • Odpowiedz
@Xemm: słyszalem teorie, że z takimi poglądami (centralnymi) nie da się przebić przez PiS/PO w mediach, więc żeby coś zrobić trzeba zaczynać od skrajności.

Konfederacja przykumała się m.in. z Ruchem Narodowym, bo im wyszło w analizach, że to głównie ich wyborcy byliby skłonni na nich zagłosować.

Ciekawe słowa powiedział Jakubiak o PO (KE), że cokolwiek by nie zaproponowali, to PiS może to od razu zrobić pierwszy. Bez pomysłu ich przewaga będzie
  • Odpowiedz
Czemu w tym kraju nie ma normalnej partii


@Xemm: Nie wiem, ty mi powiedz? Uczyli cię przecież w szkole, że oprócz czynnego prawa wyborczego masz też bierne. Może opuściłeś tę lekcję akurat?
  • Odpowiedz
w tym kraju nie ma na kogo głosować


@Xemm: Czy tego chcemy czy nie rząd jest odbiciem narodu. Ludzie tu widocznie potrzebują socjalistycznych rządów i mówienia im co mają robić.
  • Odpowiedz
@Xemm: dokładnie. Każdy tu wali frazesami hehe PiS taki zły debile głosują ale serio na kogo tu głosować? Nie ma żadnego spoko kandydata. Nic. Wiec ciekawe co się wydarzy na jesień :D
  • Odpowiedz
@Xemm: Głosuję w wyborach od 1993 roku i jeszcze ANI RAZU nie było sytuacji, żebym mógł na jakąś partię z pełnym przekonaniem zagłosować.

Dlatego głosuję na tego, kto - moim zdaniem - jest najmniej szkodliwy. To według mnie jedyny sposób na racjonalny wybór.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czemu w tym kraju nie ma normalnej partii dla wielkomiejskiego elektoratu - liberalnej w sferze gospodarki (oczywiście nie utopijnie jak Korwin) i liberalnej w sferze światopoglądowej

@Xemm: yyyy... Jest? Przecież to kropka w kropkę czego chce Nowoczesna.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Czemu w tym kraju nie ma normalnej partii dla wielkomiejskiego elektoratu - liberalnej w sferze gospodarki (oczywiście nie utopijnie jak Korwin) i liberalnej w sferze światopoglądowej

@Xemm: yyyy... Jest? Przecież to kropka w kropkę czego chce Nowoczesna.

Zamach w Smolensku jest faktem.

@bialezyciaznacza: już wiadomo żeby tego Pana nie brać na poważnie

W wolności jest wielu fajnych ludzi (m.in. Mentzen, Liroy, Wilk, Sośnierz),

@xzesimir_zebski: nie, to nie są "wolnościowcy":
  • Odpowiedz
@Xemm:

A gdy jestem za wolnością w sferze obyczajów to dostaję jakieś marksistowskie popłuczyny ???


Przecież "wolność obyczajowa" to lewicowy koncept mający zastąpić wolność normalną. Skoro spodziewasz się cukru, dostajesz cukier. Jakby to powiedział Korwin - wolność obyczajowa ma się do wolności jak krzesło elektryczne do krzesła.
  • Odpowiedz