Wpis z mikrobloga

Prawdziwym problemem nie jest wygraną PISu tylko, że w tym kraju nie ma na kogo głosować:

PIS - wiadomo. Na kolanach przed klerem, dawanie łapówek wyborcom. Zero myślenia o przyszłości. Ważne tu i teraz. Intelektualiści: Szydło, Kępa. Karski, Brudzinski, Zalewska. Notoryczni kłamcy - nasz premier. Zamordyści jak uśmiechnięty Zbyszek Z

KE - miałkość popłuczyn po PO. Tusk wyciął wszystkich więc zostały tępe głowy jak Kopacz czy ludzie ubrudzeni jak Schetyna. Zupełny brak programu poza Anty PIS. Ciągle na kolankach przed klerem. A do tego w pakiecie komuchy z SLD i stołkowicze z PSL

Wiosna - partia wydmuszka. Uśmiechnięty Biedroń i program typu ciepła woda 2.0 (każdemu po trochę)

Kukiz - lider z przerostem Ego ( pokłócony ze wszystkimi). Puste frazesy. Brak jakikolwiek struktur i ludzi

Konfederacja - no ku.... Wielkie objawienie: wolnościowcy a w pakiecie oszołomy jak Korwin czy Braun, narodowcy ( w najgorszym tego słowa znaczeniu ), debile jak Godek (ta to jest wolnosciowa). Sorry, ale ja w taki pakiet nie idę.

Lewica Razem - kanapowa partia dla hipsterów. Skrajnie lewicowa jeśli chodzi o gospodarkę.

Czemu w tym kraju nie ma normalnej partii dla wielkomiejskiego elektoratu - liberalnej w sferze gospodarki (oczywiście nie utopijnie jak Korwin) i liberalnej w sferze światopoglądowej. I nie chodzi mi o żadne skrajności. Transfery społeczne zawsze będą, ale czemu nie może powstać partia jak SPD w Niemczech czy Labour party w UK. Czemu jak jestem za wolnością gospodarcza to mam dostawać w pakiecie Korwina, Bosaka i Godek i zgraje rasistów, homofobów czy antysemitów. A gdy jestem za wolnością w sferze obyczajów to dostaję jakieś marksistowskie popłuczyny ???

#wybory
  • 38
Czemu w tym kraju nie ma normalnej partii dla wielkomiejskiego elektoratu


@Xemm: czytam te wasze wypociny i serio, nie wiecie? Ilu macie znajomych, na poziomie, inteligentnych, których marzeniem od dziecka było zostanie politykiem? No dobra, może przesada - ilu macie takich znajomych, którzy w ogóle pomyśleli o wejściu w politykę na poważnie?

Ja znam dwóch - jednego cwaniaka, stulejarza z kompleksem wyższości, z którego każdy się w szkole śmiał (koleś oderwany
@bialezyciaznacza: Sorry, ale ktoś kto wierzy w zamach smolenski sam wypisuje się z jakiejkolwiek dyskusji na argumenty, ale Ci odpowiem. W cywilizowanych krajach nawet partie lewicowe (labour, demokraci czy Spd) skupiają różne spektrum poglądów. Podstawowa różnica jest taka, ze kierują się jakaś odpowiedzialnością. PiS kieruje się krótkoterminowym interesem a po nich choćby potop. W normalnym kraju nikt by nie skrócił wieku emerytalnego mimo ze nie i nie będzie na to pieniędzy.
@justkilling: tu bym polemizował. Na pewno nie sa wydmuszka jak Wiosna, ale te ich wyliczenia sa mocno wątpliwe. Jak widziałem ich spoty o tym ze pensja będzie na poziomie europejskim to nie sądzę. Chociaż chciałbym, żeby każda partia była tak ideową jak oni.
@Xemm: Zamach w Smolensku jest faktem. Nie będziesz mi wmawiał jaką partią jest Labour bo ja o polityce brytyjskiej wiem więcej niż ktokolwiek inny na tym portalu i twoje urojenie na temat wyższych cywilizacji Xd nie mają żadnego znaczenia. Poważnie mówię ci żebyś poczytał o Corbynie i dla porównania o Watsonie to zrozumiesz że Labour jest partią marksistowską w tej chwili. Może tez dowiesz się o innych problemach wyższych cywilizacji Xd