Wpis z mikrobloga

@haxxx: Po pytaniu stwierdzam, że najpierw jakiś blog o kredytach poczytaj lub książkę. Zdobędziesz wiedze na to pytanie bo jeśli nie znasz na nie odpowiedzi to i zapewne o kredytach wiesz mało. Nie piszę tego w złej wierze tylko poważnie warto się doinformować bo czasem ta wiedza da tych parę 0.1% mniej na kredycie a to czasami kilka lat mniej spłacania lub rata mniejsza o kilka stówek w przeciągu tylu lat
@Gewon: Nie znam odpowiedzi, przymierzam się do tematu gdzieś na początek 2020. Trochę nie mam czasu po wszystkich bankach latać, a z wiedzy gdzieś tam po znajomych to czasem "mały" bank ma na daną chwilę najlepszą ofertę
@haxxx: najlepiej sprawdzić i to i to. Sam dwa tygodnie temu podpisywałem kredyt hipoteczny i z doradcą okazał się najtańszy (plus gość załatwił naprawdę wszystko za mnie). Ale gość ogarnia i był z polecenia.
Po otrzymaniu tabelek od niego skontaktowałem się z innym doradcą i z bankami bezspośrednio. "Jego" oferta była najlepsza.
Ale np. moja siostra idąc bezpośrednio do banku otrzymała lepsze warunki. Trzeba kombinować.
@haxxx: tylko ogarnięty pośrednik. Właśnie jestem na etapie hipoteki i dostałem namiary na dobrego pośrednika. Wszystko załatwi, papiery pod nos da i jeszcze uświadomi jak można dużo oszczędzić na kredycie ;)
Poza tym spotkałem się z opiniami, że poniżej 1kk nie opłaca się samemu załatwiać kredytu bo nic się nie ugra.