Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mircy. Mam pewien problem. Mianowicie 2 tygodnie temu skończyłem #matura - biologia i chemia napisane świetnie, więc lecę na lekarski. Mam zamiar studiować w innym mieście, ale nie chce mieszkać w akademiku (za dużo ludzi, ciężko się skupić, a do tego słaba wola do odmawiania alkoholu ( ͡° ʖ̯ ͡°)). W tym wypadku potrzebuje zarobić trochę kasy żeby w ciągu roku akademickiego nie biedować, oraz w miarę fajnie mieszkać. Na moje szczeście w 2 i 3 liceum pracowałem jako #programista w #django. Przestałem pół roku przed maturkami, żeby ładnie się do nich przygotować. Mój problem polega na tym że gdy teraz szukam roboty to mam szansę tylko w janusz softach, gdzie szefu przyjmie mnie, da 20/25PLN za godzinę (odszedłem z poprzedniej firmy z łatką mida, więc trochę średnio) oraz będzie kazał mi robić przy 5 projektach na raz. W lepszych firmach (narazie kontaktowałem się z trzema) zawsze gdy usłyszą że idę na lekarski to od razu mnie skreślają, ponieważ nie będzie ze mnie inwestycji w czym mają też swoją rację. Pracowałem na początku mojej "kariery" (słowo mało adekwatne) 2 miesiące w Janusz sofcie i tu nawet nie chodzi o kasę, lecz o to jak praca w takim miejscu mnie męczyła. Nie wykluczam też pracy nie na pełen etat na studiach, lecz wiadomo jak jest na lekarskim, więc samo niewykluczanie nie znaczy że będę to robił. Co robić Mireczki? Może uderzać do lepszych firm do skutku, a może pogodzić się że spędzę najbliższe 4msc w Janusz sofcie?
#programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 6
OP: @kebab-case: Bardzo możliwe że studenci tyle dostają lecz ja, jak piszę wyżej, pracowałem półtora roku, a do tego przyszedłem do pracy już z niemal dwuletnim doświadczeniem "hobbystycznym" i kilkoma zrobionymi projektami które ujrzały produkcje (jackpoty do CSGO ( ͡° ʖ̯ ͡°) ). W poprzedniej firmie uznawany byłem za mida i jak najbardziej się tak czuje. W takim wypadku sądzę, że 20-25PLN za godzinę to trochę
@AnonimoweMirkoWyznania: No jeżeli możesz pracować na cały etat (praca na cześć etatu zmniejsza capacity całego zespołu bo trzeba ci oddzielnie mówić co było na planowaniu, groomingu, retrospekcji itd, więc chociażby z tego powodu powinieneś mieć mniejszą stawkę) i umiesz na mida to przecież bez problemu znajdziesz pracę gdzie indziej.

Znasz sie na tdd, ddd, znasz wzorce projektowe, umiesz dockera, umiesz sobie CI skonfigurować, znasz wzorce mikroserwisów, testy konsumenckie, wiesz jak można