Wpis z mikrobloga

Czego warto się nauczyć obok #sql (MSSQL głównie)? Coś czuję, że moje dni w supporcie są policzone, trzeba spróbować czegoś nowego za jakiś czas. Całkiem lubię raporty i teraz robię w supporcie tier 2/3, gdzie dużo grzebię w bazach danych i głównie skupiam się na części oprogramowania która oblicza KPI dla pracowników. Jeśli już coś piszę, to głównie proste skrypciki ułatwiające przeczesywanie danych, coś a'la widoki/data sety + bardzo proste procedury. Ogarniam instalacje, konfigurację, Profilera/Extended Events i większość rzeczy typowo administracyjnych, no może poza Always On, bo nie miałam okazji konfigurować czegoś takiego poza VM. Sama jeszcze nie wiem, w jakim kierunku iść, niby DBA dobra kasa, ale coś nie do końca jestem przekonana. SQL Developer? BI? Siedzi ktoś w takich klimatach i mógłby przybliżyć, jak to wygląda od kuchni i z czego się doszkolić ewentualnie?

#pracait #uk
  • 8
@obieq: @ck__: @Bratek: Dzięki, raczej by mnie właśnie interesowało BI bardziej niż developerka. SSRS i podobne sobie ogarniałam trochę wcześniej, ale raczej podstawy. Poszukam czegoś na Udemy.

Pytanie tylko jak się wkręcić w taką robotę? Aplikowałam kiedyś na juniora DBA i mnie odrzucili. W CV sam support (tier 2/3) i mimo, że w poprzedniej i obecnej pracy robię sporo w SQL i ogólnie bazach (i mam to rozpisane w
@Aenkill: 70-761 jest w miare latwy jak sie ogarnie zagadnienia do egzaminu a jak sie chce do takiej roboty startowacto na pewno sie przyda, bo pomijajac niektre tematy z ktorych sie nie korzysta lub korzysta malo (json/xml temporal tables) to reszta jest wlasnie w tym egzaminie. Poza tym jak pracujesz w branzy i robisz z SQL to moze cos nie tak z CV skoro Cie nie zapraszaja na rozmowy z "doswiadczeniem".
via Android
  • 0
@obieq Dostaję sporo ofert pracy ale głównie w supporcie albo ogólne IT ew. coś z sieciami, bo studiowałam sieci komputerowe (CCNA1-4). CV na pewno musze uaktualnić, ale obecnie nie szukam aktywnie pracy. Chcę się podszkolić i za rok może zacząć wysyłać CV, chyba że coś w obecnej firmie zaproponują. Ostatnio CV składałam zanim dostałam obecną pracę, a jestem tu niecaly rok.