Wpis z mikrobloga

Nicki Lauda legendarny kierowca F1, który kochał lotnictwo <<< znalezisko
Niki Lauda, legendarny kierowca wyścigowy Formuły 1, wywarł także duży wpływ na europejski przemysł lotniczy. Lauda był na pewno rzadkim przykładem kogoś, kto zdołał odnieść sukces w dwóch tak bardzo różnych od siebie branżach. Wylatanych miał ponad 19 tys. godzin na wielu typach samolotów.

(...) Lauda był jednym z niewielu właścicieli linii lotniczych i dyrektorów generalnych, który był również pilotem. Posiadał licencje pilota i type ratingi na większość maszyn pasażerskich m.in. na airbusy z rodziny A320, boeingi B737, 767 oraz 777, a także maszyny biznesowe Bombardiera. Wylatanych miał ponad 19 tys. godzin na wielu typach samolotów.

– Wyścigi i latanie to dwie przeciwności. W lotnictwie musisz przestrzegać zasad. Latałem większością samolotów od małych biznesowych maszyn przez airbusy A320, boeingi 737 aż po B777 i zawsze przestrzegałem zasad. W powietrzu nigdy nie zrobiłem nic głupiego, a ścigając się i owszem. Robiłem wszystkie możliwe głupie rzeczy – przyznał w zeszłorocznym wywiadzie na łamach "F1 Racing".

(...) Niki Lauda założył linię Lauda Air w kwietniu 1979 r. Jednak przewoźnik rozpoczął działalność dopiero w 1985 r. i początkowo działał jako czarter oraz powietrzna taksówka. Jednym z pierwszych typów samolotów odrzutowych używanych przez Lauda Air był brytyjski BAC One-Eleven serii 500, który był leasingowany od rumuńskiego TAROM-u. Regularne loty rozpoczęły się w 1987 r. Nieco później bo 1989 r. linia uzyskała licencję pozwalającą na loty międzynarodowe i rozpoczęła pierwsze loty długodystansowe z Wiednia do Sydney i Melbourne przez Bangkok. W latach 90. loty do Sydney i Melbourne obsługiwane były z międzylądowaniami przez Kuala Lumpur i Bali. Linia oferowała także codzienne loty do Dubaju i na Kubę oraz do Miami przez Monachium.


#zainteresowania #f1 #nikilauda #formula1 #motoryzacja #lotnictwo
BaronAlvon_PuciPusia - Nicki Lauda legendarny kierowca F1, który kochał lotnictwo <<<...

źródło: comment_pdlgM99i7smCEJg1VUYOxY3EyY37x2ev.jpg

Pobierz
  • 5