Wpis z mikrobloga

Witajcie,
Mam problem z przedwczesnym zużywaniem się łańcucha. Jeżdżę na hg73, kaseta hg51. Napęd 8 rzędowy. Wywaliłem łańcuch po przebiegu 1800km, bo dostał dużych luzów bocznych i rozciągnął się na 0.75%. Przeszczep na nowy się udał. Napęd regularnie czyszczę. Praktycznie cały czas jeżdżę z sakwami na dosyć wysokiej kadencji, bez nadmiernego obciążania kolan. najczęściej asfalt i szuter. ważę w okolicach 93kg.

Czy to normalne zużycie ? może znacie jakieś lepsze łańcuchy ?
#rower
  • 7
  • Odpowiedz
@gitarzysta: Niektórzy polecają jazdę nawet na 3 łańcuchach i to tych najtańszych, żeby nie zarzynać reszty napędu. Tu masz dyskusję: https://www.wykop.pl/wpis/40715093/przyszly-spoznione-prezenty-swiateczne-blat-sugino/ - co prawda dotyczy ona elementów jednorzędowych 1/8", ale ja chyba się przepiszę do parafii spod wezwania "tańszych i częściej wymienianych łańcuchów", bo ekonomia tam jakaś jest.

Zawołam @kendi - może się nie obrazi i coś doradzi.
  • Odpowiedz
  • 0
@gitarzysta nie doprowadzasz łańcucha do zbyt dużych przekosow? Po 20k km na singlu, gdzie linia łańcucha leży prawie idealnie kupiłem sobie gravela. Sora 2x9 i sam dość często łapie się na tym, że jeżdżę na blacie zamiast zrzucić bieg w dół.
Jeździłem też na szosie 105 2x10 na 3 łańcuchy tylko na blacie (problem z przerzutka). Używanie całej szerokości kasety szybko wyciągało łańcuch ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
mam trzy blaty z przodu, najczęściej jeżdżę na 2-5,2-6, zdarza mi się używać najmniejszej zębatki ale to tylko w konfiguracji 1-1;3, największą wrzucam na zjazdach z reguły i wtedy od 6 na kasecie do 8. Wydaje mi się, że nie ma dramatu. Chociaż przyznaję, że od kiedy mam kasetę, to zacząłem korzystać z większej liczby przełożeń niż na wolnobiegu. Czasami się zastanawiam czy to nie przypadkiem nie korba mi niszczy ten łańcuch
  • Odpowiedz
może faktycznie spróbuję kupić trochę tańszy łańcuch i wyjdzie na to samo. ten hg71 mam w cenie 49zł. a zestaw łańcuch CS-HG31-8 i kaseta klasy altus CS-HG31 mam praktycznie w tej samej cenie.
  • Odpowiedz