Wpis z mikrobloga

@Capt_S: Tyle, że pytanie po co. C++ i podobne (np. Rust) wydaje się być użyteczny w przypadkach gdzie chcesz coś napisać optymalnej (ale przy zachowaniu rozumu a nie ASM xd) niż w językach wysokiego poziomu (jak C#, Java, Dart).

Po prostu dobierzcie technologie i język do projektu który tworzycie. Jeśli jest to biblioteka do przetwarzania grafiki, która ma być wydajna - C++. Jeśli zwykła aplikacja desktopowa, trochę UI i trochę logiki
Czy da się używać bibliotek napisanych w C# w programie C++ i odwrotnie?


@Capt_S: da się (w C# możesz użyć biblioteki pisanej w C++, odwrotnie tylko jeśli jest to "managed c++") , ale podany przez Ciebie powód jest wybitnie słaby, żeby to robić. Jeśli nie ma dobrego powodu to lepiej zdecydować się na jedną technologię (programista powinien uczyć się cały czas, nie ma powodu, żeby programista znał tylko jeden język programowania).
@uczeniemaszyn: @AgainPsychoX: no ja przechodzę z Qt C++ na Visual C++ dlatego, że będę używał Visual Studio (którego wcześniej nie używałem) w dodatkowej pracy, a do tego zaczynam się bawić Unrealem (gdzie używasz vc++) więc serio, mam się czego uczyć i z jednym językiem i jak pomyślałem, że jeszcze C# do tego (mimo, że znam jako-tako, bo miałem na studiach) i mnie to przerośnie na raz, a że właśnie tak
to będzie mi po prostu najszybciej, najprościej, najwygodniej. :)


@Capt_S no i z tym właśnie bym polemizował. Żeby zacząć - być może. Żeby później rozwijać i podtrzymywać przy życiu? Baaardzo wątpliwe. Mówię to wyłącznie na podstawie doświadczenia :) - ale to oczywiście Twój projekt i Twoja decyzja :) Jako, że każdy sam musi popełnić swoje błędy to dłużej nie będę Cię przekonywał :)