Wpis z mikrobloga

#klawiatura #klawiatury #komputery #elektronika #pcmasterrace

Polecicie jakieś przyzwoite klawy do 100zł? Do codziennej pracy i jakiegoś grania. Fajnie jakby miała jakieś podświetlenie, żeby wieczorem było widać coś i nie blokowała się po wciśnięciu 3 przycisków w grze. Żadnych mechaników (chociaż w tej cenie chyba nie muszę się tym martwić). Raczej preferuje płaskie klawisze. Na oku mam takie:

Genesis Rhod 400 RGB - ma dobre opinie i ładne podświetlenie, ale klawisze są trochę duże.
A4 Tech Bloody B120 - wygląda ładnie i podobno wygodna, ale ma słaby/żaden anti ghosting
A4 Tech KV-300H - zapewne najwygodniejsza ze wszystkich, ale brakuje jej jakichkolwiek klawiszy multimedialnych, regulacji wysokości, nie mówiąc nawet o podświetleniu. Poza tym nie wiem jak wygląda sprawa z ghostingiem skoro to klawa biurowa
Dell KB-522 - wypasiona pod względem multimediów + ma podkładkę pod nadgarstki, ale jw jest biurowa więc martwi mnie ghosting.
  • 10
  • Odpowiedz
@ladykagami: KV300 Używam już jakiś rok, dość dobra i bardzo wygodna klawiatura. Jedyna wada jaką zauważyłem to lekkie trzeszczenie przy mocniejszym wciskaniu klawiszy, ale to może wada tylko mojego egzemplarza.
  • Odpowiedz
@JQNN: No to lipa :( Powinni zrobić klawiaturę o wyglądzie i ergonomii biurowej, ale z anti-ghostingiem i lekkim podświetleniem. To byłoby idealne połączenie.
  • Odpowiedz
@numeroox: Wygląda bardzo fajnie, ale jednak trochę wykracza poza mój budżet.
Zainteresował mnie zestaw klawa + myszka od Cooler Master za niecałe 200zł:
https://www.morele.net/klawiatura-mysz-cmstorm-zestaw-klawiatura-z-mysza-sgb-3040-kkmf1-us-1024247/

Niestety obawiam się, że klawiatura jest za głośna. To membranówka niepotrzebnie udająca mechanika. Podobno jest cichsza od mechaników, ale zauważalnie głośniejsza od membranówek. Szkoda, że nie mam gdzie przetestować jej.
  • Odpowiedz
@numeroox: Głośna jak cholera, niestety. Bo poza tym ciekawa i jeszcze w akceptowalnym budżecie by była, ze względu na jakość wykonania i podkładkę. Ale ten hałas jest dla mnie nie do przyjęcia.

Co do myszek to mam na oku Logitecha G102 lub o połowę tańszego Modecoma MC-GM4
  • Odpowiedz