Wpis z mikrobloga

@naksu: Ja uważam, że różnice są POTĘŻNE. Nie zrozumiałaś prawdopodobnie tego, że moje pytanie było postawione z punktu widzenia osób, które często można usłyszeć w internecie, a z uwagi, że jesteś kobietą, to pierwsze co przyszło ci do głowy, to również zareagować emocjonalnie a nie rozsądkowo.
  • Odpowiedz
@haloczymnieslychac: long story short: bo stworzyli patriarchat
a dlaczego powstal patriarchat a nie matriarchat do konca nie wiem, obstawiam, ze chodzi o wieksza sile i przewage przemocową.
a i jak cos to feminizm nie mowi, ze nie ma roznic miedzy kobietami i mezczyznami. przynajmniej nie kazdy.
  • Odpowiedz
Bo od czasów jaskiń przez baaardzo długo społeczeństwa były tak zbudowane, że rządził ten kto umiał mocniej #!$%@?ć. Wiec- jak wiemy z analizy różnić w budowie ciała kobiety i mężczyzny- zazwyczaj ten czy inny facet. Najpierw był szef wioski, potem przyszli królowie- to wiadomo że facet raczej dziedziczył. No i kobiety dostały łatkę tych opiekunek domów raczej. Czy słusznie czy nie- to już inna dyskusja. No jak baba taka siedzi w domu
  • Odpowiedz
@haloczymnieslychac: bo kobiety nie podejmują ryzykownych decyzji, których wielkie inwestycje wymagają. Mężczyźni po prostu są lepiej przystosowani do prowadzenia biznesów. Ile kobiet zakłada wielkie firmy? Przecież każda w tych czasach może to zrobić, nikt już im nie zabrania a pomimo tego nie ma tak wielu firm założonych przez kobiety
  • Odpowiedz
@haloczymnieslychac: Jest wiele teorii, ale najbardziej prawdopodobna jest taka że nie chodziło o sile samą w sobie a o fakt, że kobiety rodzą dzieci. Kobieta w ciąży, szczególnie w późnym okresie nie może sama funkcjonować i musi polegać na kimś aby ten ktoś zapewnił żywność i schronienie, tak samo w okresie po urodzinach dziecka. W dawnych czasach kobiety zachodziły w ciążę wielokrotnie i bardzo długo kobieta były zależne od osoby które
  • Odpowiedz