Wpis z mikrobloga

HURR DURR JESTEŚMY TAKIMI SAMYMI UŻYTNIKAMI DRÓG I PIŹDZIE MAMY TWOJE ZIELONE STRZAŁKI DO WARUNKOWEGO SKRĘTU W PRAWO BLACHOSMRODZIE
Na fotce akurat zielona strzałka już zgasła, ale wcześniej oczywiście baran po lewej ostentacyjnie stał i ani myślał się przesunąć, nie mówiąc już o lawirowaniu miedzy ludźmi przechodzącymi przez pasy kilkadziesiąt metrów wcześniej.
Aha, i po zapaleniu światła pojechał prosto, wiec to nie tak, że czekał po tej stronie na skręt w lewo.
#warszawa #rowerzysci #bekazpodludzi #boldupy
advert - HURR DURR JESTEŚMY TAKIMI SAMYMI UŻYTNIKAMI DRÓG I PIŹDZIE MAMY TWOJE ZIELON...

źródło: comment_Gq1Qw7POAAa1FB5lCRIbapAVnkqpsCTS.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
A co jeśli powiem ci, że zamierzał skręcić w lewo?

@Madridista98: a co jeśli powiem ci, że wziąłem to pod uwagę i nie skręcił w lewo, o czym zresztą napisałem już w pierwszym poście?

@sajnguri800: no i taka jest rozmowa z rowerowymi tępakami. "utrudniam życie innym bo mogę", dziecinada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@advert: Sam jesteś tępak, przestań ubliżać innym. Masz zły dzień czy co? Jutro znowu ktoś wywoła ból twojej dupy i znowu przybiegniesz na wykop z żalami? Cziluj się, nikt nie zrobił tutaj niczego złego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@advert: jeśli mam być szczery to ja też się tak ustawiam. Niestety, ale cenię sobie bardziej moje życie niż czyiś czas. A kierowcy na skrzyżowaniu takim jak to potrafią wyprzedzać dosłownie na zapałkę.

Ja też nie raz czekam na strzałce jak ktoś nie skręca czy to samochód, czy rowerzysta i jakoś żyję, nie oczekuję, że będą mnie puszczać. Skoro nie mają takiego obowiązku to ja nie mam prawa się na nich
  • Odpowiedz
@advert: Ja #!$%@?ę. Trochę już jeżdżę i nie rozumiem tego że niektórzy nie pojmują że jeśli korzystasz z drogi to obowiązują cię jej przepisy, nie ważne czym jedziesz.
  • Odpowiedz
  • 3
@advert co za dzbany w komentarzach XDD
Masakra z mentalnością tych ludzi. Na kij trochę pomyśleć i ustawić się tak by usprawnic ruch...
  • Odpowiedz
@advert: imo obaj rowerzyści chcieli Ci dać miejsce, ale #!$%@? nie dogadali się między sobą.. ten po lewej wiedział że jest strzałka, więc zostawił miejsce, a ten po prawej przytulił się do krawężnika żebyś go objechał jak potrzebujesz.. a tak wyszedł #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@dlugi8: pedalarz ma O B O W I Ą Z E K tam stac, żeby każdy widział że panisko przyjechało ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam czasami rowerem przejadę, ale mając świadomość że jutro bede jechał autem, to nie jestem takim #!$%@? i jednak staram się ludziom od rana życia nie utrudniać XD
  • Odpowiedz
@Brajanusz_hejterowy: rozumiem, że jak jadąc na rowerze ulicą trafisz na korek, to stoisz w tym korku razem z samochodami, zamiast skorzystać ze swoich niewielkich rozmiarów i po prostu lawirowac między nimi
Zwykła #!$%@? ludzka uprzejmość.
  • Odpowiedz
@ferr11: @zapster: ale co on mówi nie tak? Chodzi o zwykłą ludzką uprzejmość. Tak jak rowerzysta nie stoi w korku z innymi samochodami, tylko je omija, tak w powyższej sytuacji rowerzysta powinien umożliwić skręt w prawo pojazdom z tyłu.
Kilka lat trenowalem kolarstwo... Nie ma chyba grupy społecznej, w której istnieje tak wielki procent buców, chamów i ludzi patrzących tylko na siebie.
Jeżdżąc na maratony/zawody często się zastanawiałem, czy przypadkiem
  • Odpowiedz
@Red_u: istnieje jakiś przepis zabraniający ominięcia rowerzysty w tej sytuacji? Jakby odwrócić sytuację (samochód stoi pierwszy, ma czerwone, jedzie prosto, a za nim stoi rowerzysta, który chce jechać w prawo i ma zieloną strzałkę) to rowerzyści nie wolno ominąć samochodu? XD
Omijanie nie jest wyprzedzaniem. Tak przypominam...
  • Odpowiedz