Wpis z mikrobloga

Mirki od #avr programuje tu kto jeszcze prawilnie w #jezykc ?

Dzień dziecka co prawda minął, ale pijcie ze mno kompot - dodałem do słynnej biblioteki u8g2 obsługę hardwareowego i2c i mój pull request został przyjęty ( ͡ ͜ʖ ͡)

W moim repo na githubie dodałem do tego jeszcze obsługę funkcji xprintf - to taki zbiór funkcji dla mikrokontrolerów działających jak printf na dużych maszynach.
Krótko mówiąc - żeby się nie #!$%@?ć w jakieś składanie komunikatów sprintfami, itoa, i innymi funkcjami tego typu jak ludzie pierwotni.

Niedługo zrobię wpis na mirko lepiej wyjaśniający ococho, po co to komu i na co to potrzebne.

Jeśli ktoś potrzebuje odpalić taki mały, fajny ekran oled na ATmedze, to śmiało korzystajcie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#github #avr #stm32 #arduino #mikrokontrolery #programowanie #elektronika #embedded #qbadev
QBA__ - Mirki od #avr programuje tu kto jeszcze prawilnie w #jezykc ?

Dzień dzieck...

źródło: comment_EiLNNpckwWIJa5t7JmL4Kytgsk1DOTqU.jpg

Pobierz
  • 6
UC1638 i UC1608


@Analityk: Widzę że one są obsługiwane przez u8g2, żeby to odpalić na AVR potrzebujesz funkcji analogicznej do tej:
u8x8byte8bit8080mode(u8x8t *u8x8, uint8t msg, uint8t arg_int, void *argptr)
zdefiniowanej tu:
https://github.com/olikraus/u8g2/blob/master/csrc/u8x8_byte.c#L216

potem podać ją w funkcji setup u8g2
Setupuc1638160x128_2(u8g2, rotation, **u8x8byte8bit_8080mode**, uC specific)
Wiem że łatwo się mówi, sam nigdy tego standardu komunikacji nie używałem, ale jak masz już
@QBA__: Gdzieś w dyskusji do któregoś z bugów w tej bibliotece pojawił się datasheet do sterownika. Z nim było prosto. Wysłanie bajtu po 8080 do uC to 6 linijek kodu. Reszta to sprawa właśnie rozwlekła. Można pisać po pamięci sterownika, można zrobić bufor w pamięci uC, kreślić na buforze a bufor tylko ładować co jakiś czas. Czcionkę łatwo znaleźć, tekst nie jest problemem. Gorzej z gui i menu. Ponieważ potrzebowałem tylko