Wpis z mikrobloga

@Hayabussa: sprawdź jakie masz napięcie "na żywo" np w HWInfo. Ja miałem takie temperatury na nieoskalpowanym 4790k przy 1.365V, podbitym cache voltage i system agent. Podejrzewam że LLC dorzuca ci sporo do tego co ustawiłeś.
@Hayabussa: odpal zakładkę sensors (musisz zaznaczyć "sensors only" przy starcie zanim klikniesz run) i zrób screeny z góry na dół z włączonym prime95. Sensor którego szukasz nazywa się różnie w zależności od płyty.
@Hayabussa: wygląda w porządku bo Vcore 1.224V ale z drugiej strony regulator pompuje ~1.7V (VRVout). Z tym że Haswelle miały zintegrowany regulator napięcia więc to pewnie odpowiada napięciu VIN w biosie.

Masz pecha, trafiła ci się gorąca sztuka albo pasta pod IHSem po tylu latach powiedziała dość.
Jeżeli chce ci się w to bawić to oskalpuj. Mój 4790k po paru latach ciężkiej pracy miał wypaloną pastę i skalp dał 12C poprawy
@keton22: W skalpowanie boję się bawić, bo dopiero co kupiłem ram, cooler do procka i dysk, więc nie widzi mi się kupować jeszcze nowego procka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy mogę coś jeszcze zrobić żeby temperatura trochę spadła? No i czy w sumie mam patrzeć na maksymalną temperaturę, czy średnią?
@Hayabussa: Przekraczanie 80C dłużej niż na kilka minut nie jest zalecane. Poobserwuj przy typowym użyciu.
A co do skalpowania ja też tego nie robiłem sam. Są magicy którzy zajmują się takimi rzeczami.