Wpis z mikrobloga

@Drakii: Jest całkiem nieźle, zwlaszcza, że najbliżej mi do libetarian (poza karą smierci, jestem fanem:p ). Mam wrazenie, że te testy mają pewien problem z rozróżnieniem "prywatnych/osobistych" preferencji od wizji państwa i poglądów politycznych.
  • Odpowiedz
@Formbi: By nie ironicznie oglądać Towarzysza Michała (σ ͜ʖσ)

Ale dorosniesz, skończysz studia pójdziesz do jednej, drugiej pracy i jak nie bedziesz nierobem lub snowflakiem to doceniasz możliwości jakie daje kapitalizm, nawet taki podszyty socjalizmem jak w Polsce lub UE. Buziaczki czerwonko :)
  • Odpowiedz
@Riczard Ale wiesz, że nie posiadając kapitału (nie, kapitał to nie jest 100k na koncie xD), środków produkcji czyli fabryk, to co najwyżej wzbudasz uśmiech politowania u ludzi którzy są faktycznie klasą posiadającą, a nie samozwańcami? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rzuberbozy: Zawsze jest wieksza ryba ¯\_(ツ)_/¯ A póki stać mnie na mieszkanie bez kredytu, podróże po świecie i samorealizacje, to ja nie żałuje "Kulczykom"...
  • Odpowiedz
@Riczard: właśnie w bogatszych krajach dzięki temu podszyciu socjalizmem tak może być. Spadek poparcia dla ultraliberałów poza najmłodszą grupą wyborców wyraźnie wskazuje, że ludzie którzy kończą studia i idą do jednej, drugiej pracy zaczynają trzeźwieć z tej propagandy widząc realia życia w tym systemie. W socjalizmie mieszkanie bez kredytu to standard. Ale byt kształtuje świadomość, nic dziwnego że jako drobnomieszczanin bronisz kapitalizmu - nie jesteś bazą społeczną, do której jego oponenci
  • Odpowiedz
@Revmir: Teoretycznie mógłbym być, bo klasowo (jak wy to lubicie podkreslac) mam pochodzenie chlopsko robotnicze z domieszką tylko tzw. inteligencji. A jednak jestem przebrzydlym wolnorynkowcem ( ʖ̯) . Polecam każdemu;)
  • Odpowiedz