Wpis z mikrobloga

Problem ocieplenia klimatu istnieje i można się kłócić czy chodzi o działanie człowieka czy nie itd., ale mówienie, że standardowa jak na czerwiec temperatura w Polsce to zasługa globalnego ocieplenia jest manipulacją.


@Koloses: Polecam przeczytać to czy to

Globalne ocieplenie nas bezpośrednio w chwili obecnej nie dotyka.


@Koloses: Paaaaaaaaaaaanieeeeee! Jakoś to będzieeeeeeeeeeeeeee!

  • Odpowiedz
@Yahoo_: Przecież wykopek będzie zawsze na "nie". A jak umrze dziecko czy zwierzę z powodu udaru, to będzie "Chrum Kwik!!! Dlaczego nas nie ostrzegaliście?! Herp Derp! Gdzie było było społeczeństwo?!"
  • Odpowiedz
@Kartkowka_z_grilla odwracasz kota ogonem. Cała ta dyskusja powstała stąd, że ktoś napisał iż obecne wysokie temperatury w Polsce w czerwcu są wynikiem globalnych zmian klimatu. Sam nie wiem czy akurat to prawda, mimo ze jestem przekonany o antropogenicznym podłożu globalnego ocieplenia.
  • Odpowiedz
  • 0
Jak nie lubię tvn tak w sumie maja rację, powyżej 25 stopni to taki skwar, że żyć się nie chce. Zimo wróć!!!
  • Odpowiedz
@Koloses: Rozumiem co masz na myśli, ale wydaje mi się, że jak najbardziej można już powiedzieć, że globalne ocieplenie nas dotyka. Weźmy tę Zieloną Górę, średnie temperatury miesięczne:
KLIK
Aż 6 rekordowych miesięcy (podkreślone pola) to ostatnie 6 lat, średnie rekordy roczne to też ostanie lata. Dodatkowo wyraźna przewaga temperatur oznaczonych w przedziale od wysokie do ekstremalnie wysokie (kolory od jasno zielonego do mocnej czerwieni).
[KLIK](https://meteomodel.pl/dane/srednie-miesieczne/?imgwid=351150400∥=tm&max_empty=2&qDZkznoNxg=P.D*zibgCn&hIwPEH=pEwBhJ&PqsRyFaMNbKvkxJL=f.t9*orUQC23vkhd&gIzVvCADhlYjyi=2RkN%5BMO*xUtpAS&qDZkznoNxg=P.D*zibgCn&hIwPEH=pEwBhJ&PqsRyFaMNbKvkxJL=f.t9*orUQC23vkhd&gIzVvCADhlYjyi=2RkN%5BMO*xUtpAS)
Porównaj to sobie
  • Odpowiedz
@DzonySiara: no nie tylko, ale to jakas totalna bzdura, zapychacz, jakby #!$%@? lato nie bylo co rok #!$%@? i trzeba było mówić tępej gawiedzi co ma robić jak jest #!$%@? ciepło, zeby nie umrzec, ja #!$%@? kto to gowno oglada
  • Odpowiedz