Wpis z mikrobloga

#piracifabularnie <- tag gry
#krwawekapelusze

Pozycja: 84W 22N, Hawana na Kubie.

Zwerbowaliśmy 5 nowych członków załogi, za co zapłaciliśmy 3 dublony. Jeden zna się na żegludze, jeden na nawigacji, dwóch na walce, a jeden na strzelaniu. Z tego ostatniego może jeszcze będzie jaki pożytek, ale na razie nie mamy tylu stanowisk ogniowych, żeby go na któreś przydzielić.

Jeśli chodzi o okazje do zarobku, to dowiedzieliśmy się jedynie o nadchodzącym transporcie bananów z kontynentu - choć może nie zapytaliśmy jeszcze wszystkich wartych uwagi ludzi. Ponadto do portu zawinął właśnie dość duży holenderski galon. Przewozi pewnie coś wartościowego, bo pilnują go żołnierze z muszkietami. No i zawinął do francuskiego portu, więc raczej nie wypada ot tak napaść go na oczach wszystkich.


Mary "The Fierce" Cromwell oderwała się od dziennika kapitańskiego po raz któryś przywołując obraz holenderskiego galeonu. Spora bestia, w dodatku pilnowana przez całe stado portugalskich muszkieterów. Z pewnością przewozi coś, albo kogoś ważnego...

-Hej! - zawołała do akurat przechodzącego obok jej kajuty Shreka - Zawołaj mi tu Claudie, Vixen, Shanti, Tecnocratzię, Ajne i John'a.


-Dobra, to co robimy? - zapytała, gdy wszyscy zgromadzili się już w jej kajucie - Ja bym spróbowała szans z tym statkiem przewożącym banany, choć nie wiemy o nim zbyt wiele... Dzięki Shanti, że zamiast próbować dowiedzieć się czegoś więcej, wolałaś dać się wybolcować temu Hiszpanowi!

-Przy okazji - ciągnęła - może jeszcze się czegoś tu dowiemy bo w sumie chyba nie będziemy tu siedzieć w kajutach i marnować naszego czasu...
  • 5
@Yokaii:
Isabella "Vixen" Thorne
- Co ja zaspałam? Siestę miałam - odparła Isabella.
- To była to bardzo długa siesta - zrugała nawigatorkę, Mary.
Vixen wzruszyła ramionami.
- Ty czasem nie masz tego całego listu od francuzików? Może oni mają jakieś zadanie dla nas, ja tymczasem sprawdzę jak ten niby od nawigacji zna się na nawigacji, dziś wszyscy sobie wpisują nawigacja w cv, a potem się okazuje, że nawet nie wiedzą
@Yokaii

Elizabeth "Ajna" Flower

Patrząc z dezaprobatą na resztę załogi:
- A ja was kompletnie nie rozumiem. Mamy fajny i ciekawy cel wojskowy w porcie a wy chcecie się za jakimiś bananami uganiać? Możemy przeciez podprowadzic statek z olbrzymią ilością sprzetu. Podkrasc sie w nocy i wyplywamy nim wczesniej wybijając strażników. Zróbmy użytek z naszego doświadczenia ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Yokaii:

Carmen "Shanti" Cruz

Siedziała na krześle. Mglistym rozmarzonym wzrokiem patrząc na ścianę przed sobą - Mamrocze do siebie "Ah Hiszpanie.........."

- Zadumę przerywa jej jakiś niewyraźny głos
- Carmen wstaje by się rozejrzeć kto o niej mówi "co tam krzyczysz #!$%@? biedaku?" krzyczy Cruz po czym dostrzega zirytowaną "The Cromwell"

- "A no tak. Piracka misja" Shanti bierze butelkę rumu i siada z powrotem na krzesło krzyżując nogi.
- Cruz