Wpis z mikrobloga

#pracbaza #kiciochpyta
Mirki, miesiąc po miesiącu odeszło ode mnie z zespołu 2 osoby ( a było nas 5), z różnych powodów. Mi się kończy umowa z koncem listopada, mam mieć przedłużone już na czas nieokreślony. Wczoraj dostałam inną ofertę pracy w Krk, do którego chciałam wrocic (obecnie mieszkam we wro), 35% więcej hajsu, w IT, tylko teraz zostawiać zespół w takim czasie? Zostały zatrudnione od razu 2 osoby i przyuczamy je. Mam wyrzuty jakbym miała odejść, bo w sumie to jak mi się kończy umowa za 3 tygodnie, to bez przedłużania mogę odejść bez okresu wypowiedzenia. W obecnej pracy wiem co robię, znam dane, jest mega super atmosfera i żal mi strasznie. Co byście robili?
  • 62
  • Odpowiedz
Mam wyrzuty jakbym miała odejść, bo w sumie to jak mi się kończy umowa za 3 tygodnie, to bez przedłużania mogę odejść bez okresu wypowiedzenia. W obecnej pracy wiem co robię, znam dane, jest mega super atmosfera i żal mi strasznie


@MechanicznaPitaja: we Wrocławiu cię i tak nie znajdą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Strigiformesman zostałabym jakby mi dali 100% zdalnie i trochę więcej hajsu(chociaż 15% by było spoko) bo chciałabym wrócić do Krk. Będę o to prosić dziś kiero, ale parę miesięcy temu ktoś coś #!$%@?ł w firmie ze zdalnym i od góry zakazali 100% zdalnego więc myślę że marne szanse ()
  • Odpowiedz
@MechanicznaPitaja: wyrzuty sumienia? Pamiętaj, że dla pracodawcy podczas jakiejkolwiek akcji redukcji etatów będziesz tylko liczbą, zasobem. Zmieniaj robotę i nie kombinuj. Zwłaszcza, że chcesz miasto zmienić.
  • Odpowiedz
@MechanicznaPitaja: Spodobało mi się niedawno usłyszane zdanie: "Bądź ceo twojej kariery".

W USA już to wiedzą.
W 2 połowie 2023 było pełno cięć. Nie tylko 'słynne' better.com czy Big Tech ale także Sears i mnóstwo innych firm.
Zobacz sobie kanał 'Joshua Fluke' na yt, chłopak opisuje na bieżąco metody jakie stosują wielkie korpo, kiedy nagle zachce im się zwalniać np 10-15% załogi.
Robią to po chamsku i przez zoom'a albo mailem.
  • Odpowiedz
  • 18
@MechanicznaPitaja Jak myślisz żeby tam zostać to idziesz z napisanym wypowiedzeniem i pytasz czy dadzą 45-50% podwyżki jak nie to je wręczasz. Jak im zależy to dadzą podwyżkę a jak nie to z czystym sumieniem bierzesz ofertę za 35% więcej kasy.
  • Odpowiedz
@MechanicznaPitaja Zakazał zdalnego? To jakiś janusz soft xD

35% zależy od jakiej sumy, jeśli w Krakowie masz możliwość pracy hybrydowej to jedz do Krk.

Masz tam chociaż 12k netto? To takie minimum socjalne.
  • Odpowiedz
@Strigiformesman: Oczywiście nawet jak dostaniesz taką samą podwyżkę to nie warto zostawać. Od tego momentu będziesz postrzegana jako osoba gotowa odejść w każdej chwili a tym samym pomijana w planowaniu na przyszłość np. awansów.
  • Odpowiedz
@reveil: jak będzie chciała coś wymisić szantażem, to będzie pierwsza do odpalenia. Popracuje 2, 3 miesiące i tyle. Jeśli po dobroci nie dadzą dużej podwyżki, to niech idzie do Krakowa i tyle.

@MechanicznaPitaja Myślisz, że ludzie z zespołu nie wiedzą jak jest? Zawineliby się, gdyby mogli, bo pracuje się dla pieniędzy, a nie dobra firmy czy współpracowników. Nie jesteś niezastąpiona, a pracy i tak nigdy nie da się przerobić.
  • Odpowiedz
w IT, tylko teraz zostawiać zespół w takim czasie?


@MechanicznaPitaja: Jak to nie jest taka sytuacja, że cała firma liczy 10 osób i jesteś tam kimś mega istotnym to nie ma się co sentymentem kierować. Oni nie będą.
  • Odpowiedz
Mam wyrzuty jakbym miała odejść


@MechanicznaPitaja: zero wyrzutów. Firma w razie potrzeby bezpardonowo masowo #!$%@? ludzi. Patrz na siebie, to Twoje życie. Korpo nigdy nie jest przyjacielem, to bezduszna maszyna i tak powinno być traktowane.

Ojoj zespół będzie smutny :( Poradzą sobie, zawsze sobie radzą
  • Odpowiedz
@MechanicznaPitaja podstawowa zasada: tylko swoją dupa - i nic więcej. Szczególnie w korpo. Dadzą akcje, udziały, coś co pozwoli mieć większy wkład w firmę - spoko. Bez tego? Dają więcej i lepiej - uciekasz. ZERO oglądania sie na innych.
Jeszcze kiedyś podziękujesz za te rady.
  • Odpowiedz