Wpis z mikrobloga

#pracbaza #kiciochpyta
Mirki, miesiąc po miesiącu odeszło ode mnie z zespołu 2 osoby ( a było nas 5), z różnych powodów. Mi się kończy umowa z koncem listopada, mam mieć przedłużone już na czas nieokreślony. Wczoraj dostałam inną ofertę pracy w Krk, do którego chciałam wrocic (obecnie mieszkam we wro), 35% więcej hajsu, w IT, tylko teraz zostawiać zespół w takim czasie? Zostały zatrudnione od razu 2 osoby i przyuczamy je. Mam wyrzuty jakbym miała odejść, bo w sumie to jak mi się kończy umowa za 3 tygodnie, to bez przedłużania mogę odejść bez okresu wypowiedzenia. W obecnej pracy wiem co robię, znam dane, jest mega super atmosfera i żal mi strasznie. Co byście robili?
  • 62
@MechanicznaPitaja: Spodobało mi się niedawno usłyszane zdanie: "Bądź ceo twojej kariery".

W USA już to wiedzą.
W 2 połowie 2023 było pełno cięć. Nie tylko 'słynne' better.com czy Big Tech ale także Sears i mnóstwo innych firm.
Zobacz sobie kanał 'Joshua Fluke' na yt, chłopak opisuje na bieżąco metody jakie stosują wielkie korpo, kiedy nagle zachce im się zwalniać np 10-15% załogi.
Robią to po chamsku i przez zoom'a albo mailem.
@Strigiformesman: Oczywiście nawet jak dostaniesz taką samą podwyżkę to nie warto zostawać. Od tego momentu będziesz postrzegana jako osoba gotowa odejść w każdej chwili a tym samym pomijana w planowaniu na przyszłość np. awansów.
@reveil: jak będzie chciała coś wymisić szantażem, to będzie pierwsza do odpalenia. Popracuje 2, 3 miesiące i tyle. Jeśli po dobroci nie dadzą dużej podwyżki, to niech idzie do Krakowa i tyle.

@MechanicznaPitaja Myślisz, że ludzie z zespołu nie wiedzą jak jest? Zawineliby się, gdyby mogli, bo pracuje się dla pieniędzy, a nie dobra firmy czy współpracowników. Nie jesteś niezastąpiona, a pracy i tak nigdy nie da się przerobić.
@MechanicznaPitaja podstawowa zasada: tylko swoją dupa - i nic więcej. Szczególnie w korpo. Dadzą akcje, udziały, coś co pozwoli mieć większy wkład w firmę - spoko. Bez tego? Dają więcej i lepiej - uciekasz. ZERO oglądania sie na innych.
Jeszcze kiedyś podziękujesz za te rady.