Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy
Jakie macie różnice między backsquatem a frontami? Czy można coś z takiej różnicy wyczytać?
U mnie 5rep max to 85 vs 67,5. Niby wg symetric strength wynika właśnie taka różnica i taki wynik jest dla „novice” ale na przykład DL, BP i OHP mam już powyżej novice. I teraz nie wiem czy cieszyć się, że pozostałe boje idą dobrze, czy smucić, że siady słabo :D? 6mcy stażu.
  • 11
Jakie macie różnice między backsquatem a frontami?


@ArRog: Całkiem spore - high barem usiądę ~5x130kg a przy froncie nie wiem czy zrobię 5x90kg.

Czy można coś z takiej różnicy wyczytać?


@ArRog: Front dużo bardziej angażuje czwórki, tak więc jeżeli Twój front squat jest słabszy niż 80% Twojego backsquata to może być to efekt zaburzonego balansu strukturalnego
@Kwiatuszek_Mateuszek: @Kasahara: czyli teoria teorią, a życie życiem :D no to się nie przejmuję i robię swoje :) dzięki. Chociaż z siadami problem mam wielki. Wszystko powyżej 80kg gniecie niesamowicie, ale to chyba głównie psycha mi szwankuje przy siadach. Chyba się ich boję po prostu xD

@vizori: no to póki co jest w teorii ok. Mam tylko nadzieję że konieczność trzymania dość spionizowanej góry we frontach przełoży się na