Wpis z mikrobloga

Podczas gdy w Polsce piekielne upały, na Islandii od kilku tygodni idealna (przynajmniej dla mnie) letnia pogoda - 14-17°C, bezchmurne niebo i non-stop słońce. Przy tak bezchmurnym niebie w tym okresie roku noc praktycznie nie występuje - słońce teoretycznie zachodzi ok. 1 w nocy, ale praktycznie chowa się tylko za horyzontem i dzięki brakowi chmur jest widoczne aż do wschodu przed godz. 4 nad ranem. Jestem tu od 9 miesięcy, ale ta letnia długość dnia wciąż robi na mnie ogromne wrażenie i robi dużą robotę, zwłaszcza jak wyskakujesz na piątkowy chillout na mieście. Zdjęcie zrobione wczoraj/dzisiaj o 02:12 nad ranem u podnóża góry Esji nad oceanem.

#islandia #emigracja #zachodslonca
nivenerr - Podczas gdy w Polsce piekielne upały, na Islandii od kilku tygodni idealna...

źródło: comment_waV3WBsa0H1SVOx5Ticq9Wg3HKtmXPnS.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@nivenerr wygląda jak fejk, widziałem tylko jedno miejsce na Islandii z takim stężeniem roślinności :p

Opowiedz coś więcej o emigracji do tego kraju, chętnie bym poczytał. Ciężko znaleźć pracę? Bariera językowa chyba nie istnieje, skoro niemal wszyscy znają dobrze angielski? Jak wrażenia po islandzkiej zimie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@Krzychu-M Przez to natężenie słonecznych dni wszystko momentalnie naprawdę pięknie się zazieleniło (ʘʘ)

Powiem szczerze, że miał być to tylko wyjazd na trzy miesiące, wyjechałem z dziewczyną od razu po zakończeniu przez nas oboje studiów w sierpniu. Jednak koszty samego wyjazdu i rozpoczęcia tutaj życia wyniosły nas tyle, że to co zarobiliśmy przez dwa miesiące poszlo praktycznie na spłacenie długu, który musieliśmy zaciągnąć by zacząć tu żyć. Pół
  • Odpowiedz