Wpis z mikrobloga

#allegro #ratyzeroprocent #pytaniedoeksperta @allegro_pl

Cześć, mam pytanko odnośnie nowych opcji raty.odnowa na Allegro, wziąłem jedną rzecz na te raty za 1,5k zł, ale limit całościowy (całkowita kwota do zapłaty na umowie to 3k zł). Rozumiem, że żeby zamknąć temat rat to wystarczy, że spłacę w terminie te raty na kwotę 1,5k, tak? a to drugie 1,5k zostanie na ewentualne inne raty, jeżeli będę potrzebować? Pytam, gdyż kiedyś było to inaczej (lepiej według mnie) rozwiązane, a teraz nie chciałbym spłacać 3k. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Z góry dzięki! ;-)
  • 10
@Wychwalany: z tego co udało mi się dowiedzieć na infolinii, muszę spłacić tylko swoją część, a potem iść do banku i zamknąć ten limit. po pół roku jest to darmowe, do pół roku 25 zł.
mi nie przyznali rat od nowa więc dostałem raty 0% w Alior Bank

zawsze mi dają, lubimy się bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@xXx_perun_xXx: życie jest niesprawiedliwe, allegro przegina z tymi 'promocjami' dot. RAT 0%, czekam na ostatnią wpłatę i zamykam ten nieszczęsny limit, który sobie sam ukręciłem poprzez niewiedzę. -.- jedyne, co dobre to to, że zwiększy się zdolność kredytowa( ͜͡ʖ ͡€)
@dawidekaa: ale to są zwykłe raty 0% - nie żadne od nowa
spłacasz i zamknięte

w sumie dobry dil - kupujesz rzecz za 2k, spłacasz stówkę miesięcznie a resztę gotówki możesz sobie zainwestować, plus to, że złotówka traci na wartości więc zawsze jesteś kilka % do przodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tak czy inaczej jak się da to biorę :P
@xXx_perun_xXx: znając nasze banki, jakbym to spłacił i olał to pewnie za jakiś czas zapukałby do mnie smutny Pan i wyniósł przynajmniej telewizor za niespłacanie czegoś, czego nie używam, a było aktywne, dlatego wolę dmuchać na zimne i podziękować za współpracę. liczę na zwykłe raty 0% jakie jakiś czas temu były jako domyślny wybór