Wpis z mikrobloga

Kobieca piłka nożna to jakas parodia gry w piłke jak tak patrze na kolejny mecz tych mistrzostw :P
- wszystko dzieje się jakby wolniej
- piłka po podaniach czy strzałach czasem ledwo się toczy
- momentami kopanina jak na szkolnym boisku
- lekkie popchnięcie to juz faul a jednocześnie sporo niebezpiecznych zagrań (wysoko podniesiona noga, dziwne wślizgi, przypadkowe kopnięcia)
- kłótnie między zawodniczkami to standard
- na trybunach większość kobiet więc doping to jakieś piszczenie
- ilość kibiców jak na nieciekawym meczu ligowym
- niektórym zawodniczkom brakuje sił na 90 min przez co im bliżej konca tym coraz dziwniejsze zagrania/akcje/faule
- sędziowanie też pozostawia dużo do życzenia

Jedyny plus to zwroty akcji wynikające chyba ze słabszej psychiki oraz kondycji. Szczególnie widać to po straceniu bramki oraz w końcówkach spotkania. A no i duzo bramek.

#mecz #pilkanozna #rozowepaski #takaprawda #problemypierwszegoswiata
  • 16
@Sababukin: Drużyna kobiet USA przegrała z FC Dallas U-15 2-5. A teraz kilka faktów.

FC Dallas ma szkółkę piłkarską, która jest na topie w kraju. Gra w niej mnóstwo dobrych zawodników, którzy zostają zawodowymi piłkarzami. Z racji budżetu, mogą sobie pozwolić na ściąganie zawodników z innych drużyn.

Dzisiejszy typowy 15-letni Amerykanin grający w FC Dallas ma 178cm wzrostu i warzy około 65kg. Są już po okresie dojrzewania. To jest przepaść między
@red7000: Raczej piłem do 0:7 Australijek (top5) z U15 Newcastle Jets (Australia), myślałem że laski jakieś mocniejsze, coś popieprzyłem bo nie śledzę tej parodii
Wiem, rozumiem różnice, dlatego napisałem że szkoda na to czasu
@Fighter_forGlory Nie dziwne, skoro era telewizyjna tego sportu zaczęła się na dobre 10 lat temu, a męski futbol ma się dobrze od 1880 roku... a same drużyny są nowe, np. Tajlandia powołała drużynę narodową kobiet w 2009 roku

Nie ma to jak szukać porównań między 150-letnim sportem z tradycjami a nowalijką

Po co w ogóle powoływac drużyny, niech siedzą w domu i gotują ( ͠° °)
@Fighter_forGlory: sporo jest jeszcze rynku do zdobycia, to że nie dorówna, nie znaczy, że się nie opłaca

MŚ średnio notują wzrosty o 30-40% sprzedaży biletów i oglądalności
bardzo podobne wzrosty procentowo notują panowie, ale na pewno nie ma stagnacji na rynku piłki pań, zwłaszcza, że czołowe kluby piłkarskie coraz szerzej promują damskie sekcje

typowy malkontent jest typowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)