Wpis z mikrobloga

@LewCyzud: statystyka ta jest powszechnie znana, sam ją zaczerpnąłem z LECZENIE OBTURACYJNEGO BEZDECHU PODCZAS SNU ZA POMOCĄ STYMULACJI NERWU PODJĘZYKOWEGO lek. Ewa Migacz, dr med. Wojciech Kukwa, prof. dr hab. med. Antoni Krzeski
@pcstud: Taka ciekawostka, jak byłem jeszcze nastolatkiem zachorowałem na mononukleoze, przechorowałem i niby spoko, ale miałem różne problemy(za dużo pisania) poszedłem na medycynę(mimo tych problemów) i dopiero sam mimo wielu wizyt u różnych specjalistów zdiagnozowałem u siebie bezdech spowodowany przewlekłym zapaleniem migdałków podniebiennych(znowu ten sam powód, ale ogólnie słabo to było widoczne na pierwszy rzut oka). Wszystko cofnęło się po zastosowaniu lecznienia(amoksycylina 2x1g przez 10dni plus steryd). Na tyle to wszystko
@pcstud: Będę to robił w formie prezentacji, ale jeśli może się przydać to podeśle na pw jak skończę. Głównie chce się skupić na błędach lekarskich, które tak odwlekały prawidłowe rozpoznanie(no bo który lekarz w polskich warunkach ma czas teraz zrobić pełne badanie przedmiotowe-w szpitalach tylko student medycyny;) )