Wpis z mikrobloga

  • 1
@Scaab jestem rekruterem (strike one) i zarabiam dużo więcej niż 2k (strike two) :D ( ͡ ͜ʖ ͡) Jeżeli trafisz na ogarniętą rekruterkę co to wie o czym Ci mówi a nie czyta tajemnych zaklęć z opisu stanowiska to jest nadzieja, że te też mają trochu więcej hajsiwa :D
  • Odpowiedz
@Scaab: babka od hr z którą ostatnio rozmawiałem na rozmowie zarabia 11k ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc sry, ale one słabo nie zarabiają, a ja też nie byłem rekrutowany przez jakąś ważną osobę, bo junior here
  • Odpowiedz
@Scaab: @karolinana: @Hybu: Jak powiedziałem na rozmowie na stanowisko rekrutera właśnie, że poniżej 3,5 netto nie chcę zejść to powiedziała, że bez doświadczenia to żebym nie liczył na coś więcej niż 2/2,5 tysiąca.

Gdzie praca na walizkach po całej Polsce, bez życia prywatnego, przez parę miesięcy do czasu ukończenia budowy centrum logistycznego.
  • Odpowiedz
  • 0
@Serek2 jeżeli nie masz żadnego komercyjnego doświadczenia jako rekruter a na takie stanowisko startujesz, to wynagrodzenie, które zaproponowała jest adekwatne.
  • Odpowiedz
@Hybu: A powiesz jakie są szanse rozwoju w rekrutacji? Tzn. ile lat żeby awansować na lepiej płatne stanowiska?

Zamierzam się przekwalifikować na jakiś bardziej perspektywiczny zawód i szukam wskazówek m.in. do pracy w HR.
  • Odpowiedz
  • 1
@Serek2 Szanse rozwoju są duże. Wszystko zależy od tego, która branża. Czy będziesz szeregowym rekruterem, który zawsze zadaje 5 pytań i koniec, czy będziesz kreatywnie kreował swoją markę, dbał o relacje z Kandydatami i robił inne rzeczy niż tylko rekrutacja, czy nie. Wynagrodzenie też zależy od branży. Najlepiej zarabia się oczywiście w IT, ale nie w korporacjach gdzie rekrutuje się na akord a ludzie to tylko wyniki w Excelu, no i trzeba
  • Odpowiedz
@Hybu: Dzięki za odpowiedź.

Zdobywałeś pierwsze doświadczenie w korpo (tam obecnie się ubiegam)? W jakim przedziale obecnie zarabiasz?
  • Odpowiedz
  • 0
@Serek2 pierwsze doświadczenia zdobywałem w agencji rekrutacyjnej, potem pracowałem w Software House, korporacjach i teraz w Software House znowu. Dobrze mieć doświadczenie z korporacji, ale ja sam już do pracy tam nie wrócę. Co do zarobków to niestety, zdradzić nie mogę bo taki super anonimowy tutaj nie jestem ;)
  • Odpowiedz